NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07.04.2024 r.

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego – kończąca oktawę Zmartwychwstania.
    Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy w Godzinie Miłosierdzia – dzisiaj przed koncertem od 15.40, prosząc o Miłosierdzie Boże nad światem i pokój na świecie.
  1. Niedziela Miłosierdzia Bożego; to Międzynarodowe Święto Caritas, rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na działalność charytatywną.
  1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 19.00.
    Msze św. w tym tygodniu od wtorku do soboty o godz. 19.00.
  1. Jutro w poniedziałek UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO; Msza św. o godz. 9.00.
    Dzień Świętości Życia – zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego; Deklaracje Duchowej adopcji możemy pobrać od osób z puszkami i ze stolików przy wyjściu z kościoła i wypełnione składamy na tacę.
  1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 19.00.
  1. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
  1. Cieszą nas nowe liturgiczne organy firmy VISCONT z nowatorską technologią dźwięku. Konsultantem w doborze instrumentu optymalnego do wielkości naszego kościoła był prof. Andrzej Chorosiński, którego gościmy – przyjechał, by grając zaprezentować możliwości instrumentu.
    Klasyczne i znane utwory muzyki organowej wykona przed i po każdej Mszy św., a o 16.00 specjalny Koncert Wielkanocny znanych utworów organowych wielkich twórców jak choćby J. S. Bach. W koncercie wspomnienie św. Jana Pawła II, dla którego grał z okazji Jego 70 urodzin i na Mszy kanonizacyjnej.
    Jest osobą o ogromnym dorobku artystycznym, kompozytorskim, naukowym, dydaktycznym o światowym uznaniu, projektantem wielu organów.  Zapraszam na niezwykła przeżycia i zapraszajcie swoich najbliższych.
  1. Dzisiaj na Mszy św. o 10.00 inauguracja kadencji nowej Rady Parafialnej; Duszpasterskiej i Ekonomicznej.
    Od piątku oprócz dawnego konta bankowego na utrzymanie Parafii, mamy nowe bankowe subkonto z przeznaczeniem na inwestycje. Numery podane są na stronie internetowej Parafii i w gablocie. Ponadto stan konta zasilać będą ofiary na tacę z III niedzieli każdego miesiąca.
  1. Modlimy się o dobre przygotowanie duchowe Rodzin do I Spowiedzi i Komunii, jako wejście w świadomą przyjaźń Dzieci z Jezusem. Spotkanie Rodziców w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.00.
  1. Sakrament Bierzmowania dla Młodzieży z naszej Parafii udzielony zostanie 18 maja o 18.00 w Parafii Podwyższenia Krzyża.
    Wczoraj odbyła się pielgrzymka Kandydatów do Bierzmowania z Rodzicami do sanktuarium św. Jacka w Legnicy na spotkanie z Cudem Eucharystycznym, dziękuję Rodzicom i Kandydatom którzy uczestniczyli. Pozostałych zobowiązuję by uczynili to wspólnie w najbliższym czasie.
  1. Od 22 czerwca Parafia nasza organizuje 13-dniową Pielgrzymkę „DO SANKTUARIÓW FRANCJI, PORTUGALII, HISZPANII I WŁOCH”. W programie; Ars, La Salette, Avignon, Lourdes, Fatima, Lizbona, Madryt, Saragossa, Montserrat, Barcelona, Monako, Mediolan…
    Przyjmujemy nowe zgłoszenia, by wypełnić większy autokar, a wpłacając na konto bankowe proszę o podanie imienia i nazwiska pielgrzyma i numeru telefonu. Pielgrzymów już zgłoszonych prosimy o wpłaty kolejnych rat PLN i Euro.
      1. Zachęcamy do zakupienia świątecznych tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”. W prezencie gazetka „Wypłyń na głębię” o Bożym Miłosierdziu.
        1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe.
          Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na działalność  charytatywną.
          1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Bank Polska Kasa Opieki S.A. PEKAO O. w Zielonej Górze
          82 1240 6843 1111 0010 8917 3887 rachunek główny => utrzymanie Parafii
          87 1240 6843 1111 0011 3659 2344 rachunek  na inwestycje => aktualny cel: organy

ks. Zygmunt Mokrzycki