Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2023 r.

 1. Przeżywamy IV niedzielę Adwentu, bezpośrednio przygotowującą nas do Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. w normalnym niedzielnym porządku; 8.00, 10.00 i 12.00.
  Jako katolicy jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy św. niedzielnej i Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza św. tzw. Pasterka jest już Mszą Bożego Narodzenia i nie zastępuje udziału w Mszy niedzielnej.
 1. W niedzielę wieczorem także wigilia Bożego Narodzenia; zachowajmy piękną tradycję postu od mięsa i Wieczerzy Rodzinnej o pierwszej gwieździe; z odczytaniem fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa i modlitwą wigilijną. Podpowiedź mamy choćby w naszych opłatkach.
 1. Pasterki w naszym kościele dwie:
  => o 20.00 dla Rodzin z Dziećmi;
  => o 22.00 – dla wszystkich pozostałych.
  Zadbajmy przede wszystkim o Msze św. w Uroczystość Bożego Narodzenia, abyśmy w Uroczystość św. Szczepana i kolejne dni mogli przystępować do Komunii św.
 1. Msze św. w Boże Narodzenie w normalnym niedzielnym porządku; 8.00, 10.00 i 12.00.
 1. Dobre przygotowanie do Świąt to przede wszystkim przygotowanie serca przez Sakrament Pokuty; dzisiaj będę jeszcze spowiadał przed każdą Mszą św. przed południem.
 1. Te osiem dni do 1 stycznia, to jedno wielkie święto Bożego Narodzenia; zachęcam do udziału w Mszach św. i do rodzinnego świętowania, dlatego na piątek udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych.
 1. Wizyta Duszpasterska-Kolęda w naszej Parafii w tradycyjnej formie rozpocznie się od 3 stycznia 2024 r. Program podam w Święta.
 1. Wielkim skarbem Kościoła i darem dla Żyjących i Zmarłych jest Ofiara Mszy św., które można zamawiać w zakrystii.
 1. W przyszłym roku Parafia nasza organizuje 13-dniową Pielgrzymkę „DO SANKTUARIÓW FRANCJI, PORTUGALII, HISZPANII I WŁOCH”.
  W programie m. in. Ars, La Salette, Avignon, Lourdes, Fatima, Lizbona, Madryt, Saragossa, Montserrat, Barcelona, Monako, Mediolan.
  Program w gablocie, na stronie internetowej i do odebrania w zakrystii. Wpisowe 1000 zł – tradycyjnie kolejność wpłat to kolejność wejścia do autokaru. Do kompletu pozostało 12 miejsc.
 1. W kruchcie głównej do nabycia świąteczne numery „Niedzieli” z kalendarzem katolickim – 12 zł, „Gościa Niedzielnego” z płytą świąteczną 15 zł.
  W zakrystii poświęcone opłatki wigilijne i sianko z małą figurką Jezusa na stół wigilijny; ofiary złożone za opłatki, a także za sianko z figurką Jezusa przeznaczone będą na bieżące wydatki Parafialne.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej Parafii, również na konto bankowe naszej Parafii na cele kultu religijnego.
  Taca z Pasterki na Dom Samotnej Matki, a w św. Szczepana na KUL i FT w Zielonej Górze.
 1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrej Wigilii w domach i do zobaczenia w te radosne świąteczne dni.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii