Boże Narodzenie 2023

BOŻE NARODZENIE 2023 – 25.12 2023 r.

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Bożego Narodzenia. Myślą idziemy do Betlejemskiej Groty, gdzie Słowo Ciałem się stało, aby oddać pokłon naszemu Zbawicielowi.
  Msze święte dzisiaj i jutro; o 8.00, 10.00, 12:00. Taca z Bożego Narodzenia przeznaczona na ubezpieczenie naszych kościołów.
 1. Chociaż ten, kto bierze udział w pasterce, czyni zadość obowiązkowi uczestniczenia we Mszy Świętej w uroczystość Narodzenia Pańskiego, to jednak zapraszamy Was wszystkich na Msze Świętą w ciągu dnia po to, by okazać miłość Panu Bogu i wynagrodzić Mu za Msze Święte opuszczone w ciągu roku z różnych powodów.
  Przypominamy, że wierni, którzy przyjęli Komunię św. podczas pasterki, mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego i ofiarować zwłaszcza za Zmarłych.
 1. Planując, jak spędzimy świąteczne dni, pomyślmy także o chwili adoracji Bożego żłóbka. Niech głębiej przemówi do nas prawda Bożego Narodzenia.
  Oktawa Bożego Narodzenia do 1 stycznia jest wielkim świętem Bożego Narodzenia.
 1. Msze św. w tygodniu od czwartku do soboty o 17.00. Wielkim skarbem Kościoła i darem dla Żyjących i Zmarłych jest Ofiara Mszy św., które można zamawiać w zakrystii.
 1. Jutro II dzień Świąt Bożego Narodzenia; świętego Szczepana I Męczennika Kościoła.
  Taca przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i FT w Zielonej Górze.
 1. Uroczystość Świętej Rodziny w najbliższą niedzielę – 31 grudnia.
  Zapraszamy wszystkich małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich na wszystkich Mszach świętych; bowiem dziś lekceważy się świętość sakramentalnej rodziny.
 1. W niedzielę ostatni dzień roku kalendarzowego.
  Msza św. na zakończenie Starego Roku o 12.00; przebłagalno-dziękczynna za łaski otrzymane w naszej wspólnocie parafialnej w 2023 roku, po Mszy św. Nabożeństwo na zakończenie Roku.
 1. Wizyta Duszpasterska-Kolęda w naszej Parafii w tradycyjnej formie rozpocznie się od 3 stycznia 2024 r. Program podam jutro.
 1. W przyszłym roku Parafia nasza organizuje 13-dniową Pielgrzymkę „DO SANKTUARIÓW FRANCJI, PORTUGALII, HISZPANII I WŁOCH”.
  W programie m. in. Ars, La Salette, Avignon, Lourdes, Fatima, Lizbona, Madryt, Saragossa, Montserrat, Barcelona, Monako, Mediolan.
  Program w gablocie, na stronie internetowej i do odebrania w zakrystii. Wpisowe 1000 zł – tradycyjnie kolejność wpłat to kolejność wejścia do autokaru. Do kompletu pozostało 12 miejsc.
 1. W kruchcie głównej do nabycia świąteczne numery „Niedzieli” z kalendarzem katolickim – 12 zł, „Gościa Niedzielnego” z płytą świąteczną 15 zł.
  W zakrystii poświęcone opłatki wigilijne i sianko z małą figurką Jezusa na stół wigilijny; ofiary złożone za opłatki, a także za sianko z figurką Jezusa przeznaczone będą na bieżące wydatki Parafialne.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej Parafii, również na konto bankowe naszej Parafii na cele kultu religijnego.
  Taca z Pasterki na Dom Samotnej Matki, a w św. Szczepana na KUL i FT w Zielonej Górze.
  Dziękujemy za świąteczne życzenia wszystkim Osobom Indywidualnym i Instytucjom. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę, aby Światło Nocy Betlejemskiej opromieniało Was i Wasze Rodziny, a miłość Boga i błogosławieństwo Bożej Dzieciny niech towarzyszy Wam i Waszym bliskim w święta przy rodzinnym stole, a w TAJEMNICY KOŚCIOŁA doświadczajmy Mocy Bożego Narodzenia i czujmy się posłani do świadectwa W KOŚCIELE przez cały Nowy Rok.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii