Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023 r.

 1. I Niedzielą Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Na Mszy św. o 8.00 poświęcone zostały opłatki wigilijne.
  Możliwość nabycia w zakrystii; ofiary złożone z tej okazji przeznaczone będą na bieżące wydatki Parafialne.
 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 18.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o 18.00.
 1. Roraty w naszej Parafii od wtorku do piątku o 18.00.
  Dzieci z Rodzicami zapraszamy na roraty od wtorku do piątku o 18.00. Zachęcam do przychodzenia z lampionami i przynoszenia serduszek z dobrymi uczynkami. Serduszka z dobrymi uczynkami będą włożone do żłóbka Pana Jezusa w szopce na Boże Narodzenie. W sobotę o 18.00 Msza św. niedzielna.
 1. W środę 6 grudnia odpust w naszej Parafii; nasze parafialne święto. Zapraszam wszystkich do radosnego świętowania, a zyskanie odpustu to szansa na krótszy czyściec.
  Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. kan. Mirosław Maciejewski – proboszcz Parafii Najświętszego Zbawiciela. Zapraszam Kandydatów do bierzmowania z Rodzicami.
 1. W tym tygodniu I czwartek miesiąca; modlimy się za Kapłanów i o powołania.
 1. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o i 18.00; serdecznie zapraszam kochających Matkę Jezusa.
 1. Od przyszłej niedzieli 10 grudnia – do wtorku 12 grudnia; Rekolekcje Adwentowe przygotowujące przyszłoroczne Misje święte w naszej Parafii.
 1. Spotkanie Rodziców Dzieci I Komunijnych w przyszłą niedzielę w łączności z Mszą św. o 12.00.
 1. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o 18.00.
 1. W przyszłym roku Parafia nasza organizuje 13-dniową Pielgrzymkę „DO SANKTUARIÓW FRANCJI, PORTUGALII, HISZPANII I WŁOCH”.
  W programie m. in. Ars, La Salette, Avignon, Lourdes, Fatima, Lizbona, Madryt, Saragossa, Montserrat, Barcelona, Monako, Mediolan.
  Program w gablocie, na stronie internetowej i do odebrania w zakrystii. Opiekunem duchowym ks. proboszcz Zygmunt Mokrzycki, a przewodnikiem p. Radosław Bajon. Wpisowe 1000 zł – tradycyjnie kolejność wpłat to kolejność wejścia do autokaru. Do kompletu pozostało 14 miejsc.
 1. W kruchcie głównej do nabycia nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”, a prezencie rozdaję „Wypłyń na głębię”.
  Świece wigilijne Caritas przy wyjściu z kościoła po 10 i 20 zł.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej Parafii, również na konto bankowe naszej Parafii na cele kultu religijnego.
  Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii