Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024 r.

 1. W środę posypaniem głów popiołem rozpoczęliśmy Wielki Post i Misje święte – szczególny czas łaski dla nas wszystkich, które potrwają do najbliższej środy.
  Nie zatwardzajmy zatem serc, zapraszam do udziału. Przeprowadzają je Ojcowie Redemptoryści, którzy podają szczegółowy program.
 1. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 17.00 w kościele parafialnym; taca zbierana w czasie nabożeństwa przeznaczona na dekorację Bożego Grobu.
  Serdecznie zapraszamy Dorosłych, Młodzież i Dzieci, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania oraz ministrantów do uczestnictwa w tych Nabożeństwach.
 1. Drogi Krzyżowe w piątek dla Dzieci, dla Młodzieży i Dorosłych o 17.30, wcześniej o 17.00 – Msza święta.
 1. W okresie Wielkiego Postu możemy zyskać odpust zupełny za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, również za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
 1. Trwa już okres obowiązkowej spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Potraktujmy poważnie te wymagania prawa kościelnego; zaniedbania są grzechami ciężkimi.
 1. W Wielkim Poście warto podjąć jakieś wyrzeczenie, postanowienie; choćby udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Zdaniem wielu Ojców Kościoła jest to najlepsza droga dla pragnących przemiany w życiu.
 1. Msze św. w naszej Parafii w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 17.00.
  Msze św. w tygodniu od poniedziałku do środy w porządku Misyjnym o 9.00 i 18.30, a od czwartku do soboty o godz. 17.00.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek i w czwartek po Mszach świętych.
   1. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do zakupienia tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
   1. Serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary, także te przekazane na konto bankowe Parafii na wsparcie Kościoła Za tydzień zbiórka do puszek na Ewangelizację Narodów – „Ad Gentes”.
   1. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia.

   ks. Zygmunt Mokrzycki
   Proboszcz Parafii