Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2023 r.

 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 17.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o 17.00.
 1. Tydzień temu był Dzień Papieski – poświęcony popularyzacji nauczania Jana Pawła II.
  Zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu Jana Pawła II wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin; zebraliśmy 565 zł.
  W poniedziałek była 45 rocznica wyboru Jana Pawła II na Następcę św. Piotra, a dzisiaj w niedzielę misyjną liturgiczne wspomnienie największego misjonarza naszych czasów.
  Niedziela misyjna uświadamia nam odpowiedzialność za Misje; duchową i materialną.
 1. Za tydzień uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła.
 1. Trwa październik – Nabożeństwa Różańcowe; w niedziele o 9.30, a w tygodniu od poniedziałku do soboty o 16.30. W sytuacji świata i Ojczyzny apeluję o modlitwę różańcową w kościele i w domach. Zachęcam do włączenia się w ogólnopolską modlitwę różańcową za Ojczyznę.
 1. W środę popielcową 14 lutego rozpoczniemy trwające tydzień Misje święte w naszej Parafii. To bardzo ważne wydarzenie duchowe; przygotujmy nasze serca przez gorliwą modlitwę o dobre owoce.
 1. Biuro parafialne we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy św. o 17.00 lub po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym; numer 68 303 04 76.
 1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych – Msza św. na Cmentarzu o 14.00.
  Zachęcam do duchowego przygotowania się do uroczystości przez spowiedź, abyśmy mogli ofiarować Zmarłym odpusty. Pamiętajmy o godnym zachowaniu się w miejscu spoczynku zmarłych.
 1. Na kartkach na wypominki w tym roku są daty i godziny czytania wypominek: Możemy wybrać kartkę z dogodną dla nas datą byśmy mogli modlić się wspólnie, a ofiara jest wyrazem naszego poświęcenia i troski by modlitwa była zanoszona w Kościele „za Dusze, które są w ręku Boga”.
 1. Wielkim skarbem Kościoła i darem dla Żyjących i Zmarłych jest Ofiara Mszy św., które można zamawiać w zakrystii, bądź w kancelarii Parafialnej.
 1. W kruchcie głównej do nabycia nowy numer „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe.
  W niedzielę misyjną modlimy się za Misje i Misjonarzy i ofiarą na tacę wesprzemy dzieło misyjne Kościoła.
 1. W sobotę święto liturgiczne Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; jest to dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Otoczmy Go życzliwą modlitwą.
 1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii