Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 04.06.2023 r.

 1. Dzisiaj liturgiczna Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; dziś kończy się także czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej nakazanej przez przykazania kościelne, pod sankcją grzechu śmiertelnego. Dzisiaj możliwość spowiedzi przed wszystkimi Mszami św., a w tygodniu codziennie przed Mszą św. Zachęcamy do spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała.
 1. Uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca, z uroczystą procesją do 4. ołtarzy po Mszy św. o 10.00. Przejdziemy ulicami; Rodła, Korczaka, Dzieci Wrzesińskich i powrócimy ul. Głogowską na plac przy kościele – tu będzie 4 ołtarz. Na zakończenie procesji ok. 12.00 Msza św.
  Dotychczas przygotowujących ołtarze dla Pana Jezusa prosimy o ten uczynek Wiary i Miłości do Jezusa Eucharystycznego. O koordynację przygotowania prosimy naszych Szafarzy Komunii św.
  Zachęcam do udekorowania domów w duchu wdzięczności Jezusowi za obecność w Eucharystii w Tajemnicy Kościoła.
 1. Od piątku przeżywać będziemy tzw. oktawę Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św.; w niedzielę po Mszy o 10.00 połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 1. W najbliższy piątek w związku ze zwyczajową oktawą Bożego Ciała, Ks. Biskup Diecezjalny udziela dyspensy na terenie naszej diecezji od pokarmów mięsnych, byśmy mogli rodzinnie świętować ten czas. Korzystający z dyspensy powinni w inny sposób wynagradzać Bogu; modlitwą, udziałem we Mszy św. i uczynkami miłosierdzia.
 1. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki w dniu Bożego Ciała przychodzą na próbę we wtorek na godzinę 17.30.
 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna  w sobotę o 19.00. Msze św. w tym tygodniu od wtorku  do soboty o 19.00. We wtorek, piątek i w niedzielę o 12.00 są wolne intencje.
 1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 19.00.
 1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie bezpośrednio po Mszy św. o 19.00; w niedziele po Mszy św. o 10.00. Przed Mszą św. modlitwa Różańcowa.
 1. W sobotę 10 czerwca organizujemy pielgrzymkę Rodzin I Komunijnych i naszej Parafii do Sanktuarium św. Jacka w Legnicy; do Cudu Eucharystycznego. Pojedziemy prywatnymi samochodami; spotkanie w Legnicy, ul. Nadbrzeżna 3, przy kościele św. Jacka o godzinie 10.00. Zachęcam do gremialnego udziału.
 1. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania grupa starsza w najbliższą niedzielę o 10.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
 1. Jest jeszcze kilka miejsc w organizowanej przez naszą Parafię 9-dniowej pielgrzymce autokarowej do „Fundamentów Kościoła i cudownych miejsc we Włoszech”.. W programie; Bolonia, Rzym, Monte Cassino, Bari – relikwie św. Mikołaja,  Monte Sant’Angelo – Grota Świętego Michała Archanioła, San Giovanni Rotondo – Św. Pio z Pietrelciny,  Lanciano – cud Eucharystyczny,  Manopello – chusta twarzowa Jezusa,  Loreto – Litania Loretańska,  Padwa – miasto Św. Antoniego.
  Termin wyjazdu: 26.06 – 04.07.2023. Pełny program w gablocie, na stronie internetowej Parafii, a wydrukowany z numerami kont można pobrać w zakrystii; kolejność wpłat to kolejność wejścia do autokaru, a jeszcze więcej informacji u ks. Proboszcza.
  Spotkanie organizacyjne, przedwyjazdowe, w Boże Ciało – 8 czerwca po Mszy św. o 12.00, w naszym kościele; domykamy sprawy organizacyjne i finansowe. W zakrystii można pobrać karty zgłoszeniowe.
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe.
  Dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na KUL.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii