XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023 r.

1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 19.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o 19.00. Od następnego tygodnia, Msze św. w dni powszednie o 17.00.
  1. W piątek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w przyszłą niedzielę rozpoczęcie październikowego Nabożeństwa Różańcowego o 9.30.
  1. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Rodziców zachęcam do wspólnego z Dziećmi rozpoczęcia spowiedzią i Komunią św. by z Bogiem rozpocząć nowy Rok Szkolny i uczestniczyć we Mszach św. o 12.00; zwłaszcza Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św. i te które I Komunię przyjęły w tym roku.
  1. Spotkanie Rodziców Dzieci w tym roku przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. dzisiaj na Mszy św. o 12.00.
  1. Kandydaci do Bierzmowania z klasy VIII rozpoczynają rok formacji w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 10.00. Zapraszam także Rodziców tych Kandydatów.
  1. Parafia nasza organizuje wyjazd na Pielgrzymkę Różańcową do Rokitna w sobotę 7 października; bogaty program.
    Wyjazd sprzed kościoła o 8.30, a planowany powrót ok.15.00. Zapisy w zakrystii. Zachęcam do pielgrzymowania rodzinnego, towarzyskiego prywatnymi samochodami.
  1. Biuro parafialne w sytuacjach nagłych bezpośrednio po Mszy św. o 19.00, lub najlepiej po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym; numer 68 303 04 76.
  1. Wielkim skarbem Kościoła i darem dla Żyjących i Zmarłych jest Ofiara Mszy św., które można zamawiać w zakrystii, bądź w kancelarii Parafialnej, jest już księga intencji na Nowy Rok.
  1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcam do abonowania ciekawego kwartalnika Niedzieli – „Magazyn – Kościół, Dziedzictwo, Ojczyzna” – 15 zł.
  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe.
  1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii.
    Przy wyjściu z kościoła nasi Szafarze rozdają w prezencie skromną gazetkę „Wypłyń na głębię” o powtarzającym się co roku od IV wieku cudzie krwi św. Januarego w Neapolu.

Akcja charytatywna „Pola Nadziei” na rzecz zielonogórskiego hospicjum.
Cebulki żonkili
i różnobarwnych tulipanów w cenie 2 zł będzie można zakupić po Mszach Świętych o godz. 10.00 i 12.00.
Mamy nadzieję wspólnie nieść realną pomoc chorym. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki