Ogłoszenia duszpasterskie

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023 r.

 1. Msze św. w naszej Parafii; w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 17.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o godz. 17.00.
 1. Zakończyliśmy regularną Kolędę w naszej Parafii w tradycyjnej formie.
  Bóg zapłać raz jeszcze za życzliwość i wiele serdeczności. Jest jeszcze możliwość kolędy uzupełniającej.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek i w czwartek od godz. 19.00.
 1. Spotkanie dla Rodziców przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. swoich Dzieci dzisiaj po Mszy św. o 12.00.
 1. Spotkanie grupy starszej przygotowującej się do Bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o 10.00. Bierzmowanie planowane jest na 26 maja.
 1. W środę Popielec, rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00; 17.00 i 18.30. Taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 1. W Środę Popielcową przypominamy o obowiązku zachowania ścisłego postu (jeden posiłek do syta, bezmięsny od 18-60 lat) oraz całkowitej abstynencji od alkoholu.
 1. Nabożeństwa Wielkopostne:
  • w piątek DROGA KRZYŻOWA o godz. 17.30 (dla wszystkich)
  • w niedzielę GORZKIE ŻALE o godz. 17.00
 1. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do zakupienia tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest w prezencie gazetka formacji duchowej naszej Parafii „Wypłyń na głębię”; poświęconą Tajemnicy Kościoła – „Pragnę obgadać mój Kościół”. Zabierzmy także dla tych którzy nie mogą być w kościele.
 1. Parafia nasza organizuje 9-dniową pielgrzymkę autokarową do „Fundamentów Kościoła i cudownych miejsc we Włoszech”.
  W programie; Bolonia, Rzym, Monte Cassino, Bari – relikwie św. Mikołaja,  Monte Sant’Angelo – Grota Świętego Michała Archanioła, San Giovanni Rotondo – Św. Pio z Pietrelciny,  Lanciano – cud Eucharystyczny,  Manopello – chusta twarzowa Jezusa,  Loreto – Litania Loretańska,  Padwa – miasto Św. Antoniego.
  Pielgrzymka będzie łączyła wymiary duchowy, poznawczy i wypoczynkowy; planujemy także obecność na włoskich plażach. Przewodnikiem duchowym będzie ks. Zygmunt Mokrzycki, a przewodnikiem po miejscach Radosław Bajon – właściciel Biura Anda, z którym współpracuję już ponad 25 lat.
  Termin wyjazdu: 26.06 – 04.07.2023, koszt – 1340 PLN + 440 Euro. Wpisowe 1000 zł. Kolejność wpłat decyduje o kolejności wejścia do autokaru. Wpłaty najlepiej bezpośrednio na konta bankowe podane w programie pielgrzymki na stronie internetowej. Program w gablocie, na stronie internetowej Parafii, a wydrukowany z numerami kont można pobrać w zakrystii.
 1. Serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary, także te przekazane na konto bankowe Parafii na wsparcie Kościoła; dzisiaj zbiórka do puszek dla poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii.
 1. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii