Ogłoszenia duszpasterskie

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023 r.

 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 19.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o 19.00.
  Zadbajmy o coniedzielną Mszę św. podczas wakacji i urlopów, także o Msze św. Dzieci i Młodzieży; pamiętajmy, że w świątyniach obowiązuje strój godny, a nie swobodny.
 1. Trwa sierpień, czas pielgrzymek pieszych na Jasną Górę, świąt Matki Bożej i wielkich rocznic historycznych; Powstania Warszawskiego, „Cudu nad Wisłą” –  módlmy się gorąco za naszą Ojczyznę.
 1. W środy o 19.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i następnie Msza św. – serdecznie zapraszamy.
 1. W czwartek Uroczystość św. Bartłomieja Apostoła, a w sobotę Uroczystość NMP. Częstochowskiej – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 by uczcić Patronkę Polski.
 1. Biuro parafialne w sytuacjach nagłych bezpośrednio po Mszy św. o 19.00, lub najlepiej po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym; numer 68 303 04 76.
 1. Wielkim skarbem Kościoła i darem dla Żyjących i Zmarłych jest Ofiara Mszy św. W tym tygodniu jest kilka dni, na które można zamawiać intencje Mszalne w zakrystii, bądź w kancelarii Parafialnej.
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe.
 1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii i do zobaczenia w Uroczystość Matki Bożej w sobotę.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii