Ogłoszenia duszpasterskie

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023 r.

 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 19.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o 19.00.
  Zadbajmy o coniedzielną Mszę św. podczas wakacji i urlopów, także o Msze św. Dzieci i Młodzieży; pamiętajmy, że w świątyniach obowiązuje strój godny, a nie swobodny.
 1. Dzisiaj w niedzielę 13 sierpnia – 106 rocznica IV objawienia w Fatimie w 1917 r.; zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy wspólnymi modlitwami o godzinie 9:30, o 10:00 Msza święta, a po Mszy św. procesja Fatimska wokół kościoła.
 1. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Dożynki Diecezjalne w Rokitnie, taca dla najuboższych Parafii w Diecezji. Błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  Msze św. w porządku niedzielnym o 8.00, 10.00 i 12.00. Zaniedbanie Mszy św. w tym dniu jest grzechem ciężkim.
 1. Msza św. dziękczynna za plony w naszej Parafii w wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej na Mszy św. o 10.00 z inicjatywy Żywego Różańca.
 1. Trwa sierpień, czas pielgrzymek pieszych na Jasną Górę, świąt Matki Bożej i wielkich rocznic historycznych; Powstania Warszawskiego, „Cudu nad Wisłą” – zadbajmy by był miesiącem trzeźwości i módlmy się gorąco za naszą Ojczyznę.
 1. W środy o 19.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i następnie Msza św. – serdecznie zapraszamy.
 1. W środę dzień imienin biskupa seniora Stefana Regmunta; pamiętajmy w modlitwie.
 1. Ponawiamy zachętę do czytania Pisma Świętego w czasie wakacji. Stół słowa Bożego jest obficie zastawiony w czasie liturgii. Ważne, by także czytać Biblię w rodzinach i indywidualnie korzystając z wydań katolickich.
 1. Biuro parafialne w sytuacjach nagłych bezpośrednio po Mszy św. o 19.00, lub najlepiej po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym; numer 68 303 04 76.
 1. Wielkim skarbem Kościoła i darem dla Żyjących i Zmarłych jest Ofiara Mszy św. W tym tygodniu jest kilka dni, na które można zamawiać intencje Mszalne w zakrystii, bądź w kancelarii Parafialnej.
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe.
  Dzisiaj taca na KUL i Fakultet teologiczny w Zielonej Górze, a we wtorek taca dla najuboższych Parafii w Diecezji.
 1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii i do zobaczenia w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej we wtorek.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii