Ogłoszenia duszpasterskie

DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.06.2023 r.

 1. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała; procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św; w niedzielę po Mszy o 10.00 połączona z nabożeństwem czerwcowym.
  Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej procesji, dzieciom sypiącym kwiatki, służbie liturgicznej ołtarza,  p. Organiście i Szafarzom Nadzwyczajnym Komunii Świętej za koordynację uroczystości. Za zabezpieczenie trasy dziękuję Strażakom i Policji.
 1. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na nabożeństwie oddamy się ponownie w opiekę Bożemu Sercu. Liturgiczna uroczystość znosi post.
 1. Zapraszam Dziewczynki z klas I-III Szkoły Podstawowej do sypania kwiatów do piątku po Mszy św. o 19.00. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji procesji.
 1. W przyszłą niedzielę liturgiczna uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna – Patronki Diecezji.
 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna  w sobotę o 19.00. Msze św. w tym tygodniu od poniedziałku do soboty o 19.00. We wtorek, piątek i w niedzielę o 12.00 są wolne intencje.
 1. We wtorek 13 czerwca – 106 rocznica II objawienia w Fatimie w 1917 r. zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy wspólnymi modlitwami o godzinie 18:00, o 19:00 Msza święta, a przed Mszą św. procesja Fatimska wokół kościoła.
 1. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania grupa starsza dzisiaj o 10.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
 1. Jeszcze możemy wziąć udział w organizowanej przez naszą Parafię 9-dniowej pielgrzymce autokarowej do „Fundamentów Kościoła i cudownych miejsc we Włoszech”.. W programie; Bolonia, Rzym, Monte Cassino, Bari – relikwie św. Mikołaja,  Monte Sant’Angelo – Grota Świętego Michała Archanioła, San Giovanni Rotondo – Św. Pio z Pietrelciny,  Lanciano – cud Eucharystyczny,  Manopello – chusta twarzowa Jezusa,  Loreto – Litania Loretańska,  Padwa – miasto Św. Antoniego.
  Termin wyjazdu: 26.06 – 04.07.2023; domykamy sprawy organizacyjne i finansowe.
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe.
  Dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek na KUL.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii