Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 30.04.2023 r.

 1. Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza i początek tygodnia modlitw o powołania.
 1. Jutro 1-go maja Świętego Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy Msza św. o 19.00. Rozpoczynamy także miesiąc maj. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o 18.30, a w niedziele i święta o 9.30.
 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna  w sobotę  o 19.00. Msze św. w tygodniu od wtorku  do soboty o godz. 19.00.
 1. Przed Mszami św. w tygodniu możliwość spowiedzi wielkanocnej.
 1. We wtorek 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieśmy tę flagę na naszych domach. Jest to także dzień św. Zygmunta mojego Patrona; dziękuję za modlitwę i wszelką życzliwość.
 1. W środę 3 maja; Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 8.00; 10.00 i 12.00.
  Jest to także rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.
 1. W czwartek, 4 maja wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. Na godz. 19.00 zapraszam na Mszę św. w intencji OSP Racula.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W czwartek będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne; w piątek nabożeństwo wynagradzające, a w sobotę od 8.00 odwiedzę Chorych; na godz. 18.00 zapraszam na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 1. W przyszłą niedzielę 7 maja przypada 10 rocznica śmierci ks. kan. Edwarda Grudzieckiego; Msza św. w Jego intencji o 12.00.
  W następną niedzielę 14 maja o godz. 12.00 z okazji 10 rocznicy chcemy urządzić Mszę św. na naszym Cmentarzu w intencji ks. kan. Edwarda Grudzieckiego.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
 1. Modlimy się o dobre przygotowanie duchowe Rodzin do I Spowiedzi i Komunii, jako wejście w świadomą przyjaźń Dzieci z Jezusem.
 1. Jest jeszcze 15 miejsc w organizowanej przez naszą Parafię 9-dniowej pielgrzymce autokarowej do „Fundamentów Kościoła i cudownych miejsc we Włoszech”. W programie; Bolonia, Rzym, Monte Cassino, Bari – relikwie św. Mikołaja,  Monte Sant’Angelo – Grota Świętego Michała Archanioła, San Giovanni Rotondo – Św. Pio z Pietrelciny,  Lanciano – cud Eucharystyczny,  Manopello – chusta twarzowa Jezusa,  Loreto – Litania Loretańska,  Padwa – miasto Św. Antoniego.
  Termin wyjazdu: 26.06 – 04.07.2023. Pełny program w gablocie, na stronie internetowej Parafii, a wydrukowany z numerami kont można pobrać w zakrystii; kolejność wpłat to kolejność wejścia do autokaru, a jeszcze więcej informacji u ks. Proboszcza.
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe. 
   W ostatnim czasie z waszych ofiar naprawione zostały organy, zakupiony nowy dobrej klasy mikrofon dla p. Organisty i poprawione zostało nagłośnienie kościoła, pracujemy nad podłączeniem systemu multimedialnego. Wartość prac to ponad 3 tys. zł.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

  ks. Zygmunt Mokrzycki
  Proboszcz Parafii