Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 07.05.2023 r.

 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 19.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o 19.00.
 1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o 18.30, a w niedziele i święta o 9.30.
 1. Dzisiaj przypada 10 rocznica śmierci ks. kan. Edwarda Grudzieckiego; Msza św. w Jego intencji o 12.00. W następną niedzielę, 14 maja o godz. 12.00, z okazji 10 rocznicy chcemy urządzić Mszę św. na naszym Cmentarzu w intencji ks. kan. Edwarda Grudzieckiego.
 1. W sobotę 13 maja – 106 rocznica I objawienia w Fatimie w 1917 r; zapraszam na I w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy wspólnymi modlitwami o godzinie 18:00, o 19:00 Msza święta, a przed Mszą św. procesja Fatimska wokół kościoła.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
 1. Modlimy się o dobre przygotowanie duchowe Rodzin do I Spowiedzi i Komunii, jako wejście w świadomą przyjaźń Dzieci z Jezusem. I Komunia w naszej Parafii w niedzielę 21 maja na Mszy św. o 12.00. Intencję zamówioną wcześniej o godz. 12.00  – przeniesiemy na 10.00.
 1. Są jeszcze miejsca w organizowanej przez naszą Parafię 9-dniowej pielgrzymce autokarowej do „Fundamentów Kościoła i cudownych miejsc we Włoszech”.. W programie; Bolonia, Rzym, Monte Cassino, Bari – relikwie św. Mikołaja,  Monte Sant’Angelo – Grota Świętego Michała Archanioła, San Giovanni Rotondo – Św. Pio z Pietrelciny,  Lanciano – cud Eucharystyczny,  Manopello – chusta twarzowa Jezusa,  Loreto – Litania Loretańska,  Padwa – miasto Św. Antoniego.
  Termin wyjazdu: 26.06 – 04.07.2023. Pełny program w gablocie, na stronie internetowej Parafii, a wydrukowany z numerami kont można pobrać w zakrystii; kolejność wpłat to kolejność wejścia do autokaru, a jeszcze więcej informacji u ks. Proboszcza.
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe. 
  W ostatnią niedzielę zakończyliśmy podgrzewanie siedzeń; siedzenia były grzane od 8 grudnia – rachunki dzięki Waszym ofiarom opłacone.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii