Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2023 r.

 1. Roraty w naszej Parafii w tym tygodniu od wtorku do piątku o 18.00.
  Zachęcam Dzieci i Rodziców do przychodzenia z lampionami i przynoszenia serduszek z dobrymi uczynkami. Serduszka z dobrymi uczynkami składamy do tacy przed ołtarzem; będą one włożone do żłóbka Pana Jezusa w szopce na Boże Narodzenie. Dziecko którego serduszko będzie wylosowane będzie nawiedzone przez Szopkę z Betlejem. W sobotę o 18.00 Msza św. niedzielna.
 1. W przyszłą niedzielę przeżywamy IV niedzielę Adwentu, bezpośrednio przygotowującą nas do Świąt Bożego Narodzenia.
  Msze św. w normalnym niedzielnym porządku; 8.00, 10.00 i 12.00. Jako katolicy jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy św. niedzielnej i Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza św. tzw. Pasterka jest już Mszą Bożego Narodzenia i nie zastępuje udziału w Mszy niedzielnej.
 1. W niedzielę wieczorem także wigilia Bożego Narodzenia; zachowajmy piękną tradycję postu od mięsa i Wieczerzy Rodzinnej o pierwszej gwieździe z odczytaniem fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa i modlitwą wigilijną. Podpowiedź mamy choćby w naszych opłatkach.
 1. Pasterki w naszym kościele dwie:
  => o 20.00 dla Rodzin z Dziećmi;
  => o 22.00 – dla wszystkich pozostałych.
  Zadbajmy przede wszystkim o Msze św. w Uroczystość Bożego Narodzenia, abyśmy w Uroczystość św. Szczepana i kolejne dni mogli przystępować do Komunii św.
 1. Msze św. w Boże Narodzenie w normalnym niedzielnym porządku; 8.00, 10.00 i 12.00.
 1. Dobre przygotowanie do Świąt to przede wszystkim przygotowanie serca przez Sakrament Pokuty; od poniedziałku do środy spowiedzi w Dekanacie. W naszej Parafii będę jeszcze spowiadał od czwartku do soboty przed Mszą św. od 17.30.
 1. Wszystkich Uczniów kl. VII którzy chcą rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania zapraszam wraz z Rodzicami dzisiaj w niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
 1. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o 18.00.
 1. W sobotę od 8.30 – świąteczne odwiedziny Chorych z możliwością spowiedzi i Komunii św.; nowych chorych i osoby starsze możemy zgłaszać w zakrystii, bądź telefonicznie.
 1. W przyszłym roku Parafia nasza organizuje 13-dniową Pielgrzymkę „DO SANKTUARIÓW FRANCJI, PORTUGALII, HISZPANII I WŁOCH”.
  W programie m. in. Ars, La Salette, Avignon, Lourdes, Fatima, Lizbona, Madryt, Saragossa, Montserrat, Barcelona, Monako, Mediolan.
  Program w gablocie, na stronie internetowej i do odebrania w zakrystii. Wpisowe 1000 zł – tradycyjnie kolejność wpłat to kolejność wejścia do autokaru. Do kompletu pozostało 14 miejsc.
 1. W kruchcie głównej do nabycia nowy numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  Przy wyjściu z kościoła świece wigilijne Caritas po 10 zł, poświęcone opłatki wigilijne i sianko z małą figurką Jezusa na stół wigilijny; ofiary złożone za opłatki, a także za sianko z figurką Jezusa przeznaczone będą na bieżące wydatki Parafialne.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej Parafii, również na konto bankowe naszej Parafii na cele kultu religijnego.
  Dzisiaj dzień solidarności z Kapłanami seniorami – taca na Dom Księży Emerytów.
 1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii