Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2023 r.

 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 19.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o 19.00.
 1. Dzisiaj rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym święta; jutro św. Stanisława Kostki – zakonnika i Patrona Polski, a w czwartek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 1. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Rodziców zachęcam do wspólnego z Dziećmi rozpoczęcia spowiedzią i Komunią św. by z Bogiem rozpocząć nowy Rok Szkolny i uczestniczyć we Mszach św. o 12.00; zwłaszcza Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św. i te które I Komunię przyjęły w tym roku.
 1. Spotkanie Rodziców Dzieci w tym roku przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.00.
 1. Biuro parafialne w sytuacjach nagłych bezpośrednio po Mszy św. o 19.00, lub najlepiej po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym; numer 68 303 04 76.
 1. Wielkim skarbem Kościoła i darem dla Żyjących i Zmarłych jest Ofiara Mszy św., które można zamawiać w zakrystii, bądź w kancelarii Parafialnej, jest już księga intencji na Nowy Rok.
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe.
  Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i FT w Zielonej Górze.
 1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii.

Jak co roku o tej porze zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Pola Nadziei” na rzecz zielonogórskiego hospicjum.
Cebulki żonkili i różnobarwnych tulipanów w cenie 2 zł będzie można zakupić 24 września tj. w przyszłą niedzielę, po Mszach Świętych o godz. 10.00 i 12.00.
Mamy nadzieję wspólnie nieść realną pomoc chorym. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii