Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05.03.2023 r.

 1. Trwa  Wielki Post; Drogi Krzyżowe w piątek; dla Dzieci, dla Młodzieży i Dorosłych o 17.30, wcześniej o 17.00 – Msza święta.
 1. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 17.00 w kościele parafialnym; taca zbierana w czasie nabożeństwa przeznaczona na dekorację Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy Dorosłych, Młodzież i Dzieci, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania oraz ministrantów do uczestnictwa w tych Nabożeństwach.
 1. W okresie Wielkiego Postu możemy zyskać odpust zupełny, za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, również za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
 1. Trwa już okres obowiązkowej spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Potraktujmy poważnie te wymagania prawa kościelnego; zaniedbania są grzechami ciężkimi.
 1. W Wielkim Poście warto podjąć jakieś wyrzeczenie, postanowienie; choćby udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Zdaniem wielu Ojców Kościoła jest to najlepsza droga dla pragnących przemiany w życiu.
 1. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej Parafii w IV Niedzielę Wielkiego Postu; poprowadzi je ks. dr Andrzej Ziombra – świadek Cudu Eucharystycznego z Sanktuarium św. Jacka w Legnicy.
 1. Msze św. w naszej Parafii; w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 17.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o godz. 17.00.
 1. Biuro parafialne czynne tylko w czwartek od godz. 19.00 z racji spowiedzi w Dekanacie.
 1. Sakrament Bierzmowania dla Młodzieży z naszej Parafii udzielony zostanie 23 czerwca o 18.00 w Parafii Ługi.
 1. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do zakupienia tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Parafia nasza organizuje 9-dniową pielgrzymkę autokarową do „Fundamentów Kościoła i cudownych miejsc we Włoszech”.
  W programie; Bolonia, Rzym, Monte Cassino, Bari – relikwie św. Mikołaja,  Monte Sant’Angelo – Grota Świętego Michała Archanioła, San Giovanni Rotondo – Św. Pio z Pietrelciny,  Lanciano – cud Eucharystyczny,  Manopello – chusta twarzowa Jezusa,  Loreto – Litania Loretańska,  Padwa – miasto Św. Antoniego.
  Termin wyjazdu: 26.06 – 04.07.2023. Wpisowe 1000 zł. Kolejność wpłat decyduje o kolejności wejścia do autokaru. Wpłaty najlepiej bezpośrednio na konta bankowe podane w programie pielgrzymki na stronie internetowej. Program w gablocie, na stronie internetowej Parafii, a wydrukowany z numerami kont można pobrać w zakrystii.
 1. Serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary, także te przekazane na konto bankowe Parafii na wsparcie Kościoła; dla poszkodowanych wojną na Ukrainie zebraliśmy 520 zł. Dzisiaj zapowiedziana zbiórka do puszek dla „Ad Gentes” odbędzie się za tydzień. Bóg zapłać.
 1. Od dzisiaj można nabywać paschaliki wielkanocne Caritas które wykorzystamy w liturgię Wielkiej Soboty i na świąteczny stół.
 1. Dzisiaj dzień imienin ks. biskupa pomocniczego Adriana Puta. Pamiętajmy w modlitwie.
 1. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii