Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2023 r.

 1. Msze św. w naszej Parafii; w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 17.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o godz. 17.00.
 1. Zakończyliśmy regularną Kolędę w naszej Parafii w tradycyjnej formie.
  Bóg zapłać raz jeszcze za życzliwość i wiele serdeczności. W ubiegłym tygodniu czas odpoczynku. Dziękuję ks. Rafałowi Szwaji  – proboszczowi z Drzonkowa za zastępstwa. Od dzisiaj jest jeszcze możliwość kolędy uzupełniającej, czy dodatkowych odwiedzin domów. Raz jeszcze serdeczne Bóg zapłać za Wasze ofiary; część z nich wspiera potrzeby Diecezji i a większa część potrzeby naszej Parafii. Dzięki Waszym kolędowym ofiarom mamy zrefundowane podgrzewane ławki.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek i w czwartek od godz. 19.00.
 1. Wczoraj w sobotę 11 lutego, liturgiczne wspomnienie objawień NMP w Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Specjalna Msza św. z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00. Przed Mszą św. spowiedź dla Chorych; prosimy by dopomóc Chorym w dotarciu do kościoła. Dzisiaj zbiórka do puszek na hospicja dla Osób terminalnie chorych, znajdujące się w naszej Diecezji.
 1. Spotkanie dla Rodziców przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. swoich Dzieci w przyszłą niedzielę 19. lutego po Mszy św. o 12.00.
 1. Spotkanie grupy starszej przygotowującej się do Bierzmowania w przyszłą niedzielę 19. lutego po Mszy św. o 10.00.
 1. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do zakupienia tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest w prezencie gazetka formacji duchowej naszej Parafii „Wypłyń na głębię”; poświęconą objawieniom w Lourdes i Sakramentowi namaszczenia chorych. Zabierzmy także dla tych którzy nie mogą być w kościele.
 1. Parafia nasza organizuje 9-dniową pielgrzymkę autokarową do „Fundamentów Kościoła i cudownych miejsc we Włoszech”.
  W programie; Bolonia, Rzym, Monte Cassino, Bari – relikwie św. Mikołaja,  Monte Sant’Angelo – Grota Świętego Michała Archanioła, San Giovanni Rotondo – Św. Pio z Pietrelciny,  Lanciano – cud Eucharystyczny,  Manopello – chusta twarzowa Jezusa,  Loreto – Litania Loretańska,  Padwa – miasto Św. Antoniego.
  Pielgrzymka będzie łączyła wymiary duchowy, poznawczy i wypoczynkowy; planujemy także obecność na włoskich plażach. Przewodnikiem duchowym będzie ks. Zygmunt Mokrzycki, a przewodnikiem po miejscach Radosław Bajon – właściciel Biura Anda, z którym współpracuję już ponad 25 lat.
  Termin wyjazdu: 26.06 – 04.07.2023, koszt – 1340 PLN + 440 Euro. Wpisowe 1000 zł. Kolejność wpłat decyduje o kolejności wejścia do autokaru. Program w gablocie, na stronie internetowej Parafii, a wydrukowany można pobrać w zakrystii, spotkanie organizacyjne 12.02.2023 r. po Mszy św. o 12.00.
 1. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii