Ogłoszenia duszpasterskie

NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU – 18.12.2022 r.

 1. Parafialna Adwentowa spowiedź z zaproszonymi Księżmi we wtorek od 16.00 do 17.30. Komunia św. o 16.30, 17.00 i 17.30; zostańmy na chwilę modlitwy i przyjmijmy Jezusa w komunii św. po spowiedzi. Spowiedź adwentowa także codziennie przed Mszami świętymi.
 1. Roraty w tym tygodniu rano we wtorek i czwartek o 7.00 oraz w środę i piątek o 18.00. Dzieci zapraszamy na roraty w środę i piątek. Zachęcam do przychodzenia z lampionami i przynoszenia serduszek z dobrymi uczynkami. Serduszka z dobrymi uczynkami będą włożone do żłóbka Pana Jezusa w szopce na Boże Narodzenie. W środę Dzieci przynoszą wyklejanki, a w piątek będą nagrody.
 1. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia; zachowajmy piękną tradycję postu od mięsa i Wieczerzy Rodzinnej o pierwszej gwieździe; z odczytaniem fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa i modlitwą wigilijną. Podpowiedź mamy choćby w naszych opłatkach.
 1. Pasterki w naszym małym kościele trzy: o 20.00 dla Rodzin z Dziećmi; oraz o 21.30 i 23.00 – dla wszystkich pozostałych.
 1. W Boże Narodzenie Msze św. w normalnym niedzielnym porządku; 8.00, 10.00 i 12.00.
 1. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 1. Poświęcenie medalików dzisiaj na Mszy św. o 12.00. Po Mszy św. spotkanie z Rodzicami. Poświęcenie książeczek za miesiąc.
 1. W kruchcie głównej do nabycia nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 1. Przy wyjściu z kościoła; Opłatki, Świece wigilijne – duża 20 zł, mała 10 zł i poświęcone sianko z figurką Jezusa, ofiary przeznaczone będą na nowy wystrój naszego kościoła.
 1. Wizyta Duszpasterska-Kolęda w naszej Parafii w tradycyjnej formie rozpocznie się od 3 stycznia 2023 r. Program podamy w Święta.
 1. Działają już podgrzewane siedzenia w naszych ławkach. Możemy to dzieło na miarę swoich możliwości wesprzeć ofiarami za opłatki, ofiarami złożonymi na moje ręce, czy na konto bankowe Parafii. Na ten cel przeznaczę także część ofiar z kolędy. Dotychczasowe poduszki zamontowane zostały w pozostałych ruchomych ławkach.
 1. Dobra nowina; na chórze naszego kościoła; dzięki pomocy wielu osób mamy już organy liturgiczne otrzymane z kościoła w Niemczech, dzięki pomocy ks. Mirosława Donabidowicza proboszcza Parafii św. Urbana w Zielonej Górze, prosimy o pomoc w ich zainstalowaniu osoby fachowe w tym zadaniu.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej Parafii, również na konto bankowe naszej Parafii na cele kultu religijnego.
 1. Gościmy dzisiaj Dariusza Stemplewskiego. Byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, który kiedyś pogubił się życiowo, a dzięki Bożym interwencjom stanął na Bożej ścieżce życia. Dziś chce z nami podzielić się tym czego doświadczył, jak to wpłynęło na Jego obecne życie.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii