Ogłoszenia duszpasterskie

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.06.2024 r.

 1. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej procesji, dzieciom sypiącym kwiatki, służbie liturgicznej ołtarza, p. Organiście, Scholi, Radzie Parafialnej i Szafarzom Nadzwyczajnym Komunii Świętej za koordynację uroczystości. Dziękuję tym, którzy przygotowali ołtarze; Rodzicom I-Komunijnym za ufundowanie banerów. By mogły służyć na następne lata proszę o zwrot do zakrystii banerów z ołtarza 2 i 3.
  Za zabezpieczenie trasy dziękuję Strażakom i Policji. Dziękuję Radzie Parafialnej za odnowienie baldachimu, sztandarów procesyjnych i koordynację całości liturgii.
  Dziękuję za sypanie kwiatków podczas procesji w czasie oktawy Bożego Ciała.
 1. W czwartek 13 czerwca – 107 rocznica II objawienia w Fatimie w 1917 r.; zapraszam na II w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy wspólnymi modlitwami o godzinie 18:00, o 19:00 Msza święta, a przed Mszą św. procesja Fatimska wokół kościoła.
 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 19.00.
  Msze św. w tym tygodniu od wtorku do soboty o 19.00.
 1. Modlitwa Różańcowa codziennie od 18.30, a Nabożeństwo Czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św., w niedziele po Mszy św. o 10.00. Serdecznie zapraszam.
 1. Modlitwą otoczmy naszego ks. bpa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, który w piątek będzie przeżywał swoje urodziny, a w następną niedzielę rocznicę sakry biskupiej.
 1. Od 22 czerwca Parafia nasza organizuje 13-dniową Pielgrzymkę „DO SANKTUARIÓW FRANCJI, PORTUGALII, HISZPANII I WŁOCH”.
  Program wywieszony w gablocie, byśmy mogli łączyć się duchowo. W Sanktuariach zawierzać będziemy naszą Parafię, Rodziny Chrystusowi przez ręce Matki Bożej. Spisane zawierzenia indywidualne Rodzin, osób można będzie przekazać w kopercie na moje ręce, w kościele na tacę, lub w zakrystii… wrzucę je do skarbony modlitw pod Figurą Matki Bożej w Fatimie.
  Z Fatimy przywieziemy wotywną figurę zawierzenia jako pamiątkę zawierzenia. Na zakup tej wotywnej figury Matki Bożej w Fatimie przeznaczone zostaną ofiary na tacę 23 czerwca, ale indywidualne dary na figurę możemy także składać w kopertach w przyszła niedzielę.
  Przyjmujemy jeszcze ostatnie zgłoszenia, by wypełnić większy autokar. Spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę 16 czerwca po Mszy św. o 12.00.
 1. Pielgrzymki piesze; zachęcam do udziału:
  • Pierwsza Piesza Zielonogórska Pielgrzymka Międzyparafialna w sobotę 22 czerwca rozpocznie się Mszą św. w zielonogórskiej Konkatedrze Mszą o godz. 8.00.
   Program w gablocie.
  • Ruszyły zapisy na 42 pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę; szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. Zachęcamy do zakupienia tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  W prezencie rozdajemy czerwcowy numer „Wypłyń na głębię” o objawieniach w Fatimie – 2 część i św. Małgorzacie Alacoque.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię.
  Bóg zapłać za kolejne ofiary na spłatę organów, także na konto bankowe. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek na KUL i FT w Zielonej Górze.
  W niedzielę za tydzień – 3 niedziela miesiąca; zbiórka na kolejną czerwcową ratę za organy. Prosimy zatem o zwiększoną ofiarność
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Bank Polska Kasa Opieki S.A. PEKAO O. w Zielonej Górze
82 1240 6843 1111 0010 8917 3887 rachunek główny => utrzymanie Parafii
87 1240 6843 1111 0011 3659 2344 rachunek  na inwestycje => aktualny cel: organy

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii