Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26.05.2024 r.

 1. Dzisiaj liturgiczna Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; dziś kończy się w naszej Diecezji czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej nakazanej przez przykazania kościelne pod sankcją grzechu śmiertelnego.
  Dzisiaj możliwość spowiedzi przed wszystkimi Mszami św., a w tygodniu codziennie przed Mszą św. Zachęcam do spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała.
 1. Uroczystość Bożego Ciała 30 maja z uroczystą procesją do 4 ołtarzy po Mszy św. o 10.00.
  Przejdziemy ulicami św. Mikołaja; I ołtarz na skrzyżowaniu z ul. Witosa, następnie ul. Witosa; II ołtarz na skrzyżowaniu z ul. Rydla, III ołtarz skrzyżowanie ul. Witosa z ul Modrzejewskiej i powrócimy ul. Głogowską na plac przy kościele – tu będzie IV ołtarz. Na zakończenie procesji ok. 12.00 Msza św.
  Dotychczas przygotowujących ołtarze dla Pana Jezusa prosimy o ten uczynek Wiary i Miłości do Jezusa Eucharystycznego. O koordynację przygotowania I ołtarza prosimy Żywy Różaniec, II prosimy Rodziców Dzieci I-Komunijnych, III prosimy Rodziców Młodzieży Bierzmowanej i IV ołtarz Rada Parafialna.
  Zachęcam do udekorowania domów w duchu wdzięczności Jezusowi za obecność w Eucharystii w Tajemnicy Kościoła.
 1. Do sypania kwiatków prosimy Dziewczynki przedszkolne, I-Komunijne i Rocznicowe. Dziewczynki, które będą sypać kwiatki w dniu Bożego Ciała przychodzą na próbę we wtorek na godzinę 17.30. Chłopców I-Komunijnych prosimy o niesienie szarf przy sztandarach procesyjnych i dzwonienie dzwonkami.
 1. Od piątku przeżywać będziemy tzw. oktawę Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św.; w niedzielę po Mszy o 10.00 połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 oraz niedzielna w sobotę o 19.00.
  Msze św. w tym tygodniu od wtorku do soboty o 19.00.
 1. W najbliższy piątek w związku ze zwyczajową oktawą Bożego Ciała udzielam dyspensy na terenie naszej Parafii od pokarmów mięsnych, byśmy mogli rodzinnie świętować ten czas.
  Korzystający z dyspensy powinni w inny sposób wynagradzać Bogu; modlitwą, udziałem we Mszy św. i uczynkami miłosierdzia.
 1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 19.00.
 1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie do do środy o 18.30, a w niedziele o 9.30. W Boże Ciało podczas procesji między III i IV ołtarzem.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 19.00.
 1. W tym tygodniu I-Sobota miesiąca. Nabożeństwo I-Soboty od 18.00; na zakończenie o 19.00 procesja oktawy Bożego Ciała wokół kościoła.
  Z racji mojego wyjazdu na uroczystości w Rodzinnej Parafii odwiedziny chorych będą w sobotę 8 czerwca. Zastępstwo w piątek i w sobotę ks. Mieczysław Pospiech proboszcz z Ochli.
 1. Od 22 czerwca Parafia nasza organizuje 13-dniową Pielgrzymkę „DO SANKTUARIÓW FRANCJI, PORTUGALII, HISZPANII I WŁOCH”.
  W Sanktuariach zawierzać będziemy naszą Parafię, Rodziny Chrystusowi przez ręce Matki Bożej. Spisane zawierzenia indywidualne Rodzin, osób można będzie przekazać na moje ręce wrzucę je do skarbony modlitw pod Figurą Matki Bożej w Fatimie. Z Fatimy przywieziemy także wotywną figurę zawierzenia.
  Przyjmujemy jeszcze nowe zgłoszenia, by wypełnić większy autokar, a wpłacając na konto bankowe proszę o podanie imienia i nazwiska pielgrzyma i numeru telefonu. Pielgrzymów już zgłoszonych prosimy o wpłaty kolejnych rat PLN i Euro.
 1. Zachęcamy do zakupienia tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię.
  Bóg zapłać za kolejne ofiary na spłatę organów, także na konto bankowe; dzisiaj sprawozdanie z działalności Rady Ekonomicznej. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Bank Polska Kasa Opieki S.A. PEKAO O. w Zielonej Górze
82 1240 6843 1111 0010 8917 3887 rachunek główny => utrzymanie Parafii
87 1240 6843 1111 0011 3659 2344 rachunek  na inwestycje => aktualny cel: organy

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii