Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Najświętszej Trójcy 07.06.2020 r.

 1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  W tym dniu zbiórka do puszek na rzecz świątyni Opatrzności Bożej.
 1. Dzisiaj kończy się czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
 1. Z dniem 1 czerwca br. Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński odwołał dyspensę z 14 marca br. dotyczącą obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
  Powracamy zatem do obowiązujących w prawie kościelnym zasad (por. kan. 1247 i 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego), od przestrzegania których zwolnione są jedynie osoby chore, w podeszłym wieku, przebywające na kwarantannie czy też z innych ważnych przyczyn niezdolne do fizycznej obecności na Mszy św.
 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 18.30. W niedzielę o godz. 11.30.
 1. W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
 1. W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Według zarządzenia Księdza Biskupa Diecezjalnego nie odbędzie się procesja eucharystyczna ulicami naszej miejscowości.
  Po każdej Mszy św. odbędzie się procesja eucharystyczna wokół świątyni a po niej odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 1. Pamiętajmy o dekoracji domów i okien na Boże Ciało.
 1. Przez oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna odbywać się będzie podczas nabożeństwa czerwcowego.
 1. W piątek na podstawie prawa (KPK kan. 1245) ks. Proboszcz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jednocześnie zachęcam wiernych do uczynków miłosierdzia.
 1. W sobotę nabożeństwo fatimskie od godz. 17.00.
 1. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz KUL i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.
 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  W sprawach kancelaryjnych można kontaktować się z ks. Proboszczem telefonicznie – numery telefonów znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii: www.parafiaracula.pl
 1. Intencje mszalne przyjmuje po Mszy św. w zakrystii.
 1. Składam serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę złożoną – na tacę lub wpłacaną na konto naszej Parafii, które znajdziemy na stronie internetowej – na potrzeby naszego kościoła i wszelkie wyrazy życzliwości.
  Parafianom i wszystkim Gościom dziękuję za wspólną modlitwę.
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę dobrego zdrowia, pokoju serca, głębokiej i żywej wiary oraz opieki św. Mikołaja – patrona naszej wspólnoty parafialnej.