Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023 r.

 1. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe przygotowujące przyszłoroczne Misje święte w naszej Parafii. Poprowadzi je o. Wojciech Pawlicki. Potrwają od niedzieli 10  – do wtorku 12 grudnia; jutro Msze św. o 9.00 i 18.00, we wtorek o 9.00, 16.30 i 18.00.
  Wtorek dzień spowiedzi Adwentowej; zakończmy Rekolekcje uzyskaniem odpustu. Dzień wdzięczności za Rekolekcje Panu Bogu i Rekolekcjoniście; taca na zakończenie jest na cele Zakonu Redemptorystów.
 1. Msze św. w tegorocznym Adwencie; w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 18.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o 18.00.
 1. Roraty w naszej Parafii w tym tygodniu od wtorku do piątku o 18.00. 
  Dzieci z Rodzicami zapraszamy na roraty w tym tygodniu od środy do piątku o 18.00. Zachęcam do przychodzenia z lampionami i przynoszenia serduszek z dobrymi uczynkami.
  Serduszka z dobrymi uczynkami składamy do tacy przed ołtarzem; będą one włożone do żłóbka Pana Jezusa w szopce na Boże Narodzenie. Dziecko którego serduszko będzie wylosowane będzie nawiedzone przez Szopkę z Betlejem. W sobotę o 18.00 Msza św. niedzielna.
 1. W środę 6 grudnia przeżyliśmy odpust w naszej Parafii – nasze parafialne święto.
  Dziękuję wszystkim uczestniczącym, a zwłaszcza tym którzy pomogli w zorganizowaniu.
 1. Spotkanie Rodziców Dzieci I Komunijnych dzisiaj w łączności z Mszą św. o 12.00.
 1. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII w sobotę o 11.00 w Domu Parafialnym.
  Wszystkich Uczniów kl. VII którzy chcą rozpocząć przygotowanie do Bierzmowania zapraszam wraz z Rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
 1. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o 18.00.
 1. W przyszłym roku Parafia nasza organizuje 13-dniową Pielgrzymkę „DO SANKTUARIÓW FRANCJI, PORTUGALII, HISZPANII I WŁOCH”.
  W programie m. in. Ars, La Salette, Avignon, Lourdes, Fatima, Lizbona, Madryt, Saragossa, Montserrat, Barcelona, Monako, Mediolan.
  Program w gablocie, na stronie internetowej i do odebrania w zakrystii. Wpisowe 1000 zł – tradycyjnie kolejność wpłat to kolejność wejścia do autokaru. Do kompletu pozostało 14 miejsc.
 1. W kruchcie głównej do nabycia nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”.
  Przy wyjściu z kościoła świece wigilijne Caritas po 10 i 20 zł., poświęcone opłatki wigilijne i sianko z małą figurką Jezusa na stół wigilijny; ofiary złożone za opłatki, a także za sianko z figurką Jezusa przeznaczone będą na bieżące wydatki Parafialne.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej Parafii, również na konto bankowe naszej Parafii na cele kultu religijnego.
  Dzisiaj także zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z Kapłanami seniorami; taca na Dom Księży Emerytów.
 1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii