Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2023 r.

 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 17.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o 17.00.
 1. Wypominki połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia są czytane do dzisiaj po wszystkich Mszach świętych.
 1. Wielkim skarbem Kościoła i darem dla Żyjących i Zmarłych jest Ofiara Mszy św., które można zamawiać w zakrystii, bądź w kancelarii Parafialnej.
 1. Spotkanie Rodziców Kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00.
 1. W poniedziałek w naszej Diecezji Liturgiczne Święto Męczenników z Międzyrzecza; Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna.
  W czwartek Matki Bożej Ostrobramskiej – odpust w Drzonkowie; Msza św. odpustowa o 18.00.
 1. Z racji wyjazdu na coroczne rekolekcje kapłańskie Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. W sytuacji nagłej zastępstwo ks. Rafał Szwaja z Drzonkowa.
 1. W związku z wojną w Ziemi Świętej zmieniam plany i w przyszłym roku Parafia nasza organizuje 13-dniową Pielgrzymkę „DO SANKTUARIÓW FRANCJI, PORTUGALII, HISZPANII I WŁOCH”.
  W programie m. in. Ars, La Salette, Avignon, Lourdes, Fatima, Lizbona, Madryt, Saragossa, Montserrat, Barcelona, Monako, Mediolan.
  Program w gablocie, na stronie internetowej i do odebrania w zakrystii. Opiekunem duchowym ks. prob. Zygmunt Mokrzycki, a przewodnikiem p. Radosław Bajon. Wpisowe 1000 zł – tradycyjnie kolejność wpłat to kolejność wejścia do autokaru.
 1. W kruchcie głównej do nabycia nowy numer „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”, a w prezencie gazetka „Wypłyń na głębię” – o doświadczeniu Ebena Alexandra; „Człowiek który przekroczył granicę śmierci”.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej Parafii, również na konto bankowe naszej Parafii na cele kultu religijnego. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.
 1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii