Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.11.2023 r.

 1. Gościmy dzisiaj o. Wojciecha Pawlickiego z Zakonu Redemptorystów, który głosi Słowo Boże i przygotowuje nas do Parafialnych Misji Świętych.
 1. Wypominki połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia będą czytane codziennie w dniach od 2 do 12 listopada po wszystkich Mszach świętych.
  Na kartkach na wypominki w tym roku są daty i godziny czytania wypominek: Możemy wybrać kartkę z dogodną dla nas datą byśmy mogli modlić się wspólnie, a ofiara jest wyrazem naszego poświęcenia i troski by modlitwa była zanoszona w Kościele „za Dusze, które są w ręku Boga”.
 1. Wielkim skarbem Kościoła i darem dla Żyjących i Zmarłych jest Ofiara Mszy św., które można zamawiać w zakrystii, bądź w kancelarii Parafialnej.
 1. Odpust zupełny można ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące od 1 do 8 listopada.
 1. Dzisiaj spotkanie formacyjne dla Rodziców Dzieci I Komunijnych po Mszy św. o 12.00. Obecność jak zwykle obowiązkowa.
 1. Spotkanie formacyjne Kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII w sobotę w Domu Parafialnym. Obecność obowiązkowa.
 1. W sobotę 104. rocznica odzyskania niepodległości; nasze święto narodowe. Zapraszam na Mszę św. o 17.00. Patriotyzm wyrażamy naszą modlitwą za Ojczyznę, sumienną pracą i wywieszeniem flag państwowych.
 1. W związku z wojną w Ziemi Świętej zmieniam plany i w przyszłym roku Parafia nasza organizuje 13-dniową Pielgrzymkę „DO SANKTUARIÓW FRANCJI, PORTUGALII, HISZPANII I WŁOCH”.
  W programie m. in. Ars, La Salette, Avignon, Lourdes, Fatima, Lizbona, Madryt, Saragossa, Montserrat, Barcelona, Monako, Mediolan.
  Program w gablocie, na stronie internetowej i do odebrania w zakrystii. Opiekunem duchowym ks. prob. Zygmunt Mokrzycki, a przewodnikiem p. Radosław Bajon. Wpisowe 1000 zł – tradycyjnie kolejność wpłat to kolejność wejścia do autokaru.
 1. W kruchcie głównej do nabycia nowy numer „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej Parafii, również na konto bankowe naszej Parafii na cele kultu religijnego.
  Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.
 1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii