Ogłoszenia duszpasterskie

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2023 r. – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

 1. Nabożeństwa Różańcowe o godz. 16.30, a w niedzielę o 9.30. Zachęcam do odmawiania Różańca w kościele i domu. W listopadzie Różaniec w całorocznej formie.
 1. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 8.00 i 10.00 oraz o 14.00 na cmentarzu (procesja od 13.30 i Msza św.).
 1. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. za zmarłych 2 listopada o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.
 1. Wypominki połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia będą czytane codziennie w dniach od 2 do 12 listopada po wszystkich Mszach świętych.
  Na kartkach na wypominki w tym roku są daty i godziny czytania wypominek: Możemy wybrać kartkę z dogodną dla nas datą byśmy mogli modlić się wspólnie, a ofiara jest wyrazem naszego poświęcenia i troski by modlitwa była zanoszona w Kościele „za Dusze, które są w ręku Boga”.
 1. Wielkim skarbem Kościoła i darem dla Żyjących i Zmarłych jest Ofiara Mszy św., które można zamawiać w zakrystii, bądź w kancelarii Parafialnej.
 1. Odpust zupełny można ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące od 1 do 8 listopada.
 1. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św.
  • W I sobotę od godz. 8.30 odwiedzę chorych. W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej od 16.00 – wypominki po Mszy św.
 1. W przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne dla Rodziców Dzieci I Komunijnych po Mszy św. o 12.00. Obecność jak zwykle obowiązkowa.
 1. W związku z wojną w Ziemi Świętej zmieniam plany i w przyszłym roku Parafia nasza organizuje 13-dniową Pielgrzymkę „DO SANKTUARIÓW FRANCJI, PORTUGALII, HISZPANII I WŁOCH”.
  W programie m. in. Ars, La Salette, Avignon, Lourdes, Fatima, Lizbona, Madryt, Saragossa, Montserrat, Barcelona, Monako, Mediolan.
  Program w gablocie, na stronie internetowej i do odebrania w zakrystii. Opiekunem duchowym ks. prob. Zygmunt Mokrzycki, a przewodnikiem p. Radosław Bajon.
 1. W kruchcie głównej do nabycia nowy numer „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej Parafii, również na konto bankowe naszej Parafii na cele kultu religijnego.
  Serdeczne podziękowania tym wszystkim którzy pomagają przez cały rok w utrzymaniu naszej świątyni, placu przykościelnego i budynków parafialnych.
  Serdeczne podziękowania za „dar Ołtarza” Rodzicom I Komunijnym – gong o trzech tonach muzycznych, Rodzicom Bierzmowanych za dar materialny – zakupiłem świeczniki przy figurze Serca Pana Jezusa oraz zapas parafiny do świec liturgicznych, a z Waszych ofiar akcesoria do nowego podświetlenia wnętrza naszego kościoła, kwiaty i troska o czystość naszej świątyni.
 1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii