Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.10.2023 r.

 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 17.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o 17.00.
 1. Trwa październik – Nabożeństwa Różańcowe w niedziele o 9.30, a w tygodniu od poniedziałku do soboty o 16.30. W sytuacji świata i Ojczyzny apeluję o modlitwę różańcową w kościele i w domach.
 1. Spotkanie Formacyjne Róży Męskiej w środę po Mszy św. w Domu Parafialnym.
 1. W piątek – 13 października – 106 rocznica VI objawienia w Fatimie w 1917 r. „cudu słońca”; zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy wspólnymi modlitwami o godzinie 16:00, o 17:00 Msza święta, a przed Mszą św. procesja Fatimska wokół kościoła.
 1. W sobotę – Dzień Edukacji; zapraszam do modlitwy za naszych Nauczycieli.
 1. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Rodziców zachęcam do wspólnej z Dziećmi regularnej spowiedzi i Komunii św. by z Bogiem przeżywać nowy Rok Szkolny i uczestniczyć we Mszach św. o 12.00; zwłaszcza Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św. i te które I Komunię przyjęły w tym roku.
 1. Spotkanie Rodziców Dzieci w tym roku przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. dzisiaj na Mszy św. o 12.00.
 1. Kandydaci do Bierzmowania z klasy VIII mają spotkanie formacyjne w sobotę o godz. 11.00. Obecność obowiązkowa.
 1. Zachęcam do włączenia się w ogólnopolską modlitwę różańcową za Ojczyznę.
 1. W środę popielcową 14 lutego rozpoczniemy trwające tydzień Misje święte w naszej Parafii. To bardzo ważne wydarzenie duchowe; przygotujmy nasze serca przez gorliwą modlitwę o dobre owoce.
 1. W drugim tygodniu kwietnia przygotowujemy Pielgrzymkę naszej Parafii do Ziemi Świętej – zachęcamy do udziału, a szczegóły podam w późniejszym terminie. Rezerwujmy czas.
 1. Biuro parafialne we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy św. o 17.00 lub po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym; numer 68 303 04 76.
 1. Wielkim skarbem Kościoła i darem dla Żyjących i Zmarłych jest Ofiara Mszy św., które można zamawiać w zakrystii, bądź w kancelarii Parafialnej, jest już księga intencji na Nowy Rok.
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Zachęcam do abonowania ciekawego kwartalnika Gościa Niedzielnego o objawieniach Matki bożej – 14 zł.
 1. Przyszła niedziela to Dzień Papieski – poświęcony popularyzacji nauczania Jana Pawła II.
  Zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu Jana Pawła II wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.
 1. Dostojnych złotych Jubilatów Alfredę i Michała Kulusów zapraszam do zakrystii po odbiór błogosławieństwa Ks. Biskupa.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe.
 1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii