Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10.2023 r.

 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 17.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o 17.00. Od tego tygodnia Msze św. w dni powszednie o 17.00.
 1. Dzisiaj rozpoczęcie październikowego Nabożeństwa Różańcowego; w niedziele o 9.30, a w tygodniu od poniedziałku do soboty o 16.30.
 1. Trwa nowy rok szkolny i katechetyczny. Rodziców zachęcam do wspólnego z Dziećmi rozpoczęcia spowiedzią i Komunią św. by z Bogiem rozpocząć nowy Rok Szkolny i uczestniczyć we Mszach św. o 12.00; zwłaszcza Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św. i te które I Komunię przyjęły w tym roku.
 1. Spotkanie Rodziców Dzieci w tym roku przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.00.
 1. Kandydaci do Bierzmowania z klasy VIII rozpoczynają rok formacji dzisiaj Mszą św. o godz. 10.00. Zapraszam także Rodziców tych Kandydatów.
 1. Parafia nasza organizuje wyjazd na Pielgrzymkę Różańcową do Rokitna w sobotę 7 października; bogaty program – przekazanie relikwii Rodziny Ulmów przez ks. aba Michalika.
  Wyjazd sprzed kościoła o 8.30, a planowany powrót ok.15.00. Zapisy w zakrystii. Zachęcam do pielgrzymowania rodzinnego, towarzyskiego prywatnymi samochodami.
 1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca; nabożeństwa w łączności ze Mszą św.
 1. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego serca Matki Bożej wyjątkowo po Mszy św. o 17.00.
  Odwiedziny chorych wyjątkowo w piątek 6 października od 8.30.
 1. Zachęcam do włączenia się w ogólnopolską modlitwę różańcową i procesje za Ojczyznę; nasza Parafia włącza się w to duchowe dzieło poprzez modlitwy w I sobotę i Fatimską procesję za Ojczyznę.
 1. W środę popielcową 14 lutego rozpoczniemy trwające tydzień Misje święte w naszej Parafii. To bardzo ważne wydarzenie duchowe; przygotujmy nasze serca przez gorliwą modlitwę o dobre owoce.
 1. W drugim tygodniu kwietnia przygotowujemy Pielgrzymkę naszej Parafii do Ziemi Świętej – zachęcamy do udziału, a szczegóły podam w późniejszym terminie. Rezerwujmy czas.
 1. Biuro parafialne we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy św. o 17.00 lub po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym; numer 68 303 04 76.
 1. Wielkim skarbem Kościoła i darem dla Żyjących i Zmarłych jest Ofiara Mszy św., które można zamawiać w zakrystii, bądź w kancelarii Parafialnej, jest już księga intencji na Nowy Rok.
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Zachęcam do abonowania ciekawego kwartalnika Gościa Niedzielnego o objawieniach Matki bożej – 14 zł.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe.
 1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii