Ogłoszenia duszpasterskie

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023 r.

 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 19.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o 19.00.
 1. Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczyna się jutro, w poniedziałek 4 września. Msza św. w Drzonkowie o godz. 8.00.
  Zapraszam na Mszę św. Dzieci, Młodzież, Nauczycieli i Rodziców. Rodziców zachęcam do wspólnego z Dziećmi rozpoczęcia spowiedzią i Komunią św. by z Bogiem rozpocząć nowy Rok Szkolny.
 1. W środy o 19.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i następnie Msza św. – serdecznie zapraszamy.
 1. W tym tygodniu I czwartek miesiąca; modlimy się o powołania i za Kapłanów.
 1. Biuro parafialne w sytuacjach nagłych bezpośrednio po Mszy św. o 19.00, lub najlepiej po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym; numer 68 303 04 76.
 1. Wszystkich Mężczyzn naszej Parafii zapraszamy na XI Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Międzyrzecza – do kolebki chrześcijaństwa i polskości. Organizujemy wyjazd z naszej Parafii samochodami osobowymi 9 września o godz. 8.00. Bardzo bogaty i ciekawy program; szczegóły na plakatach w gablocie i w zaproszeniach wręczanym mężczyznom w bramie kościelnej. Zapisy w zakrystii.
 1. W sobotę rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp. – liturgiczne święto w Diecezji.
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe.
  Za tydzień zbiórka do puszek dla poszkodowanych dramatyczną powodzią w Słowenii.
 1. Do sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:
  • kawaler Mateusz Pankowicz z panną Anną Sylwią Kwiatkowską – mieszkający w Raculi,
  • kawaler Cezary Pilichowski mieszkający w Raculi z panną Faustyną Ciebiera z Bogaczowa.
 1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii.

W dniu 31 sierpnia br., w 97 roku życia, w domu w Zielonej Górze zmarła śp. Honorata Szymańska – mama ks. Radosława Szymańskiego – byłego proboszcza naszej Parafii.
Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa odbędzie się w środę 6 września o godzinie 11.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. Pół godziny wcześniej – modlitwa różańcowa w intencji Zmarłej. Po Mszy św. przejazd na starą część cmentarza komunalnego przy ul Wrocławskiej i kondukt do grobu (od bramy przy kolumbarium).
Zachęcam do modlitwy za Zmarłą; pamiętajmy że najcenniejszym darem dla zmarłych są ofiarowane Msze św. o wieczną radość nieba.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii