Ogłoszenia duszpasterskie

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2023 r.
UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ ROKITNIAŃSKIEJ

 1. Dzisiaj liturgiczna uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna – Głównej Patronki naszej Diecezji.
 1. Modlimy się za Młodzież naszej Parafii; w piątek w kościele w Zatoniu o godz. 18.00 ks. bp Adrian Put udzieli starszej grupie Sakramentu Bierzmowania.
  Dzisiaj na Mszy św. o 10.00 uroczyste, liturgiczne wręczenie Krzyży z udziałem Rodziców.
 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna  w sobotę o 19.00.
  Msze św. w tym tygodniu od wtorku do czwartku o 18.00 z racji przygotowania Młodzieży do Bierzmowania, w piątek o 8.00 w Drzonkowie Msza św. na zakończenie roku szkolnego – /wieczorem Bierzmowanie/ i niedzielna w sobotę o 19.00.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
 1. W sobotę w liturgii uroczystość św. Jana Chrzciciela.
 1. W przyszły poniedziałek 26. czerwca Mszą św. o godz. 5.00 w naszym kościele rozpoczyna się organizowana przez naszą Parafię 9-dniowa pielgrzymka autokarowa do „Fundamentów Kościoła i cudownych miejsc we Włoszech”.. W programie; Bolonia, Rzym, Monte Cassino, Bari – relikwie św. Mikołaja,  Monte Sant’Angelo – Grota Świętego Michała Archanioła, San Giovanni Rotondo – Św. Pio z Pietrelciny,  Lanciano – cud Eucharystyczny,  Manopello – chusta twarzowa Jezusa,  Loreto – Litania Loretańska,  Padwa – miasto Św. Antoniego.
  Planowany powrót 04.07.2023 r. w godzinach późno-wieczornych; domykamy sprawy organizacyjne i finansowe. Obiecujemy modlitwę i prosimy o duchową łączność.
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii