Ogłoszenia duszpasterskie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023 r.

 1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca okres wielkanocny w całym Kościele; jest to także misyjny Dzień Chorych, a patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus.
  Zachęcamy chorych  by ofiarowali swe modlitwy i cierpienie w int. Misjonarzy.
 1. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. o 19.00.
 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna  w sobotę o 19.00. Msze św. w tym tygodniu od poniedziałku  do soboty o 19.00. We wtorek, piątek i w niedzielę o 12.00 są wolne intencje.
 1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z Nabożeństwem Majowym o 18.30.
 1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa od czwartku bezpośrednio po Mszy św. o 19.00; w niedziele po Mszy św. o 10.00. Przed Mszą św. modlitwa Różańcowa.
 1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W czwartek będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne; w piątek nabożeństwo wynagradzające, a  w sobotę od 8.00 odwiedzę Chorych; na godz. 18.00 zapraszam na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 1. W przyszłą niedzielę liturgiczna uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej nakazanej przez przykazania kościelne; zaniedbanie jest grzechem śmiertelnym.
 1. Uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca, z uroczystą procesją do 4. ołtarzy po Mszy św. o 10.00. Dotychczas przygotowujących ołtarze dla Pana Jezusa prosimy o ten uczynek Wiary i Miłości do Jezusa Eucharystycznego. O koordynację przygotowania prosimy naszych Szafarzy Komunii św.; w środę po Mszy św. w tej sprawie zapraszam Radę Parafialną i nowe Osoby chcące się zaangażować.
 1. Dzisiaj rocznica I Komunia w naszej Parafii na Mszy św. o 12.00. Modlimy się o dobre owoce duchowe I Komunii i rocznicy I Komunii, jako wejście w świadomą przyjaźń Dzieci z Jezusem.
 1. W sobotę 10 czerwca organizujemy pielgrzymkę Rodzin I Komunijnych i naszej Parafii do Sanktuarium św. Jacka w Legnicy; do Cudu Eucharystycznego. Pojedziemy prywatnymi samochodami; spotkanie w Legnicy, ul. Nadbrzeżna 3, przy kościele św. Jacka o godzinie 10.00. Zachęcam do gremialnego udziału.
 1. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania grupa starsza w najbliższą niedzielę o 10.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
 1. Jest jeszcze kilka miejsc w organizowanej przez naszą Parafię 9-dniowej pielgrzymce autokarowej do „Fundamentów Kościoła i cudownych miejsc we Włoszech”.. W programie; Bolonia, Rzym, Monte Cassino, Bari – relikwie św. Mikołaja,  Monte Sant’Angelo – Grota Świętego Michała Archanioła, San Giovanni Rotondo – Św. Pio z Pietrelciny,  Lanciano – cud Eucharystyczny,  Manopello – chusta twarzowa Jezusa,  Loreto – Litania Loretańska,  Padwa – miasto Św. Antoniego.
  Termin wyjazdu: 26.06 – 04.07.2023. Pełny program w gablocie, na stronie internetowej Parafii, a wydrukowany z numerami kont można pobrać w zakrystii; kolejność wpłat to kolejność wejścia do autokaru, a jeszcze więcej informacji u ks. Proboszcza.
  Spotkanie organizacyjne, przedwyjazdowe, w Boże Ciało – 8 czerwca po Mszy św. o 12.00, w naszym kościele; domykamy sprawy organizacyjne i finansowe.
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe. Serdeczne podziękowanie Rodzicom I-Komunijnym za „dar ołtarza”, liturgiczny gong o trzech dźwiękach, o wartości 2400 zł.
  W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności.
 1. Do sakramentalnego małżeństwa przygotowują się Gracjan Lewicki z Agnieszką Frost; zamieszkali w naszej Parafii, przy ul. Hortensji.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii