Ogłoszenia duszpasterskie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21.05.2023 r.

 1. Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa Kościół świętuje uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pamiątka triumfalnego powrotu Pana Jezusa do nieba, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką.
 1. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w całym kościele. Kościoły przystrajamy zielenią.
 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 19.00. Msze św. w tym tygodniu od poniedziałku do soboty o 19.00.
 1. Dzisiaj I Komunia w naszej Parafii na Mszy św. o 12.00. Modlimy się o dobre owoce duchowe I Spowiedzi i Komunii, jako wejście w świadomą przyjaźń Dzieci z Jezusem. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Dzieci wraz z Rodzinami przeżywają Biały Tydzień.
 1. W sobotę 10 czerwca organizujemy pielgrzymkę Rodzin I Komunijnych i naszej Parafii do Sanktuarium św. Jacka w Legnicy; do Cudu Eucharystycznego.
  Pojedziemy prywatnymi samochodami; spotkanie w Legnicy, ul. Nadbrzeżna 3 przy kościele św. Jacka o godzinie 10.00.
 1. Rocznicę I Komunii św. chcemy urządzić w niedzielę 28 maja na Mszy św. o 12.00. Intencję została przeniesiona na godz. 8.00.
  W środę po Mszy św. spotkanie organizacyjne, a w sobotę o 9.00 spowiedź dla Dzieci, Rodziców i Rodzin.
 1. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania grupa starsza w sobotę o 10.00 w kościele.
 1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o 18.30, a w niedziele i święta o 9.30.
 1. Parafia św. Franciszka organizuje tygodniowe czytanie Pisma św.; przyjąłem zaproszenie dla naszej Parafii na środę na 20.30.
  Zapraszamy do udziału w tym duchowym dziele do kościoła św. Franciszka w Zielonej Górze.
 1. Bilety na film o Filipie Adwencie; 25 maja – godz. 19.00 kino Newa.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
 1. Jest jeszcze kilka miejsc w organizowanej przez naszą Parafię 9-dniowej pielgrzymce autokarowej do „Fundamentów Kościoła i cudownych miejsc we Włoszech”.. W programie; Bolonia, Rzym, Monte Cassino, Bari – relikwie św. Mikołaja,  Monte Sant’Angelo – Grota Świętego Michała Archanioła, San Giovanni Rotondo – Św. Pio z Pietrelciny,  Lanciano – cud Eucharystyczny,  Manopello – chusta twarzowa Jezusa,  Loreto – Litania Loretańska,  Padwa – miasto Św. Antoniego.
  Termin wyjazdu: 26.06 – 04.07.2023. Pełny program w gablocie, na stronie internetowej Parafii, a wydrukowany z numerami kont można pobrać w zakrystii; kolejność wpłat to kolejność wejścia do autokaru, a jeszcze więcej informacji u ks. Proboszcza.
  Spotkanie organizacyjne, przedwyjazdowe, w niedzielę 11 czerwca po Mszy św. o 12.00 w naszym kościele.
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii