Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 14.05.2023 r.

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przeniesiona z czwartku na niedzielę decyzją Konferencji Episkopatu Polski; od piątku Nowenna do Ducha Świętego przed Świętem Zesłania.
 1. Msze św. w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 19.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o 19.00.
 1. Dzisiaj o godz. 12.00 z okazji 10 rocznicy śmierci, Msza św. na naszym Cmentarzu w intencji ks. kan. Edwarda Grudzieckiego. Zapraszam do Rodzinnego udziału we Mszy św. na cmentarzu nad grobami swoich bliskich, ofiarowanie Komunii św. Przy pełnym uczestnictwie w drugiej Mszy św. możemy przyjąć Komunię św.
 1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o 18.30, a w niedziele i święta o 9.30.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
 1. Modlimy się o dobre przygotowanie duchowe Rodzin do I Spowiedzi i Komunii, jako wejście w świadomą przyjaźń Dzieci z Jezusem. I Komunia w naszej Parafii w przyszłą niedzielę 21 maja na Mszy św. o 12.00. Intencję zamówioną wcześniej o godz. 12.00  – przeniesiemy na 10.00. W tym tygodniu próby Dzieci i Rodziców przed I Komunią a w sobotę o 9.00; I spowiedź dla Dzieci, Rodziców i Rodzin.
 1. Rocznicę I Komunii św. chcemy urządzić w niedzielę 28 maja na Mszy św. o 12.00. Intencję proponuję przenieść na godz. 8.00.
 1. Są jeszcze miejsca w organizowanej przez naszą Parafię 9-dniowej pielgrzymce autokarowej do „Fundamentów Kościoła i cudownych miejsc we Włoszech”.. W programie; Bolonia, Rzym, Monte Cassino, Bari – relikwie św. Mikołaja,  Monte Sant’Angelo – Grota Świętego Michała Archanioła, San Giovanni Rotondo – Św. Pio z Pietrelciny,  Lanciano – cud Eucharystyczny,  Manopello – chusta twarzowa Jezusa,  Loreto – Litania Loretańska,  Padwa – miasto Św. Antoniego.
  Termin wyjazdu: 26.06 – 04.07.2023. Pełny program w gablocie, na stronie internetowej Parafii, a wydrukowany z numerami kont można pobrać w zakrystii; kolejność wpłat to kolejność wejścia do autokaru, a jeszcze więcej informacji u ks. Proboszcza.
 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na Parafię, także ofiary przekazane na konto bankowe.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii