Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 09.04.2023 r.

 1. Gromadzi nas dzisiaj liturgia największej uroczystości Chrześcijaństwa – ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
  Msze św.; Rezurekcja o 6.00, oraz o 10.00 i 12.00. Nie ma Mszy św. o 8.00.
 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca na KUL i Fakultet Teologiczny w Zielonej Górze.
 1. Najbliższy tydzień to oktawa Zmartwychwstania Pańskiego; tygodniowa wielka uroczystość Zmartwychwstania. Zachęcamy zatem do udziału we Mszach św; od wtorku do soboty o 19.00. Ze względu na oktawę mającą rangę liturgicznej uroczystości, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Dziękuję wszystkim, którzy przekazali świąteczne życzenia.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
 1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 19.00; po Mszy św. Koronka i Litania do Bożego Miłosierdzia (kolejny dzień nowenny).
 1. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego – kończąca oktawę  Zmartwychwstania.
  Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Koronka dzisiaj po Mszy św. o 10.00; w tygodniu każdego dnia po wieczornej Mszy św. W przyszłą niedzielę Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiać będziemy po każdej Mszy św.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się także Tydzień Miłosierdzia. Jest to patronalne święto Caritas. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na działalność charytatywną.
 1. Parafia nasza organizuje 9-dniową pielgrzymkę autokarową do „Fundamentów Kościoła i cudownych miejsc we Włoszech”.
  W programie; Bolonia, Rzym, Monte Cassino, Bari – relikwie św. Mikołaja,  Monte Sant’Angelo – Grota Świętego Michała Archanioła, San Giovanni Rotondo – Św. Pio z Pietrelciny,  Lanciano – cud Eucharystyczny,  Manopello – chusta twarzowa Jezusa,  Loreto – Litania Loretańska,  Padwa – miasto Św. Antoniego.
  Termin wyjazdu: 26.06 – 04.07.2023. Program w gablocie, na stronie internetowej Parafii, a wydrukowany z numerami kont można pobrać w zakrystii; jeszcze więcej informacji u ks. Proboszcza.
 1. Zachęcamy do zakupienia świątecznych tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, oraz „Małego Gościa Niedzielnego”.
 1. Serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na wsparcie Kościoła, także te przekazane na konto bankowe Parafii.
 1. Serdecznie dziękuję naszym Szafarzom Komunii św. za zaangażowanie w te Wielkie Dni. Serdeczne podziękowanie składam Osobom, które zbudowały Ciemnicę i Grób Pański. Dziękuję za ofiary na kwiaty; to z Waszych ofiar te świąteczne dekoracje – a dodatkowo zostały zakupione kwietniki do dekoracji w ciągu roku. Podziękowania Osobom śpiewającym, panu Jerzemu, dawnemu Organiście. Dziękuję też za życzliwość dla nas kapłanów. Dziękujemy za dary na świąteczny stół. Specjalne podziękowanie naszym Strażakom za piękną tradycję straży przy grobie Chrystusa.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Z okazji Świąt Wielkanocnych, życzymy by Chrystus Zmartwychwstały wspierał Was w tym niepewnym dla Świata czasie, błogosławiąc Waszym Rodzinom.
Odkrywajmy Go idącego z nami przez życie jak z Uczniami w drodze do Emaus – a więc odkrywajmy Go  w Tajemnicy Kościoła, w coniedzielnej Eucharystii, w której niech obdarza nas pokojem; i z tym Bożym Pokojem bądźmy posłani do Świata, który jest w naszych domach i środowisku.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii