Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023 r.

 1. Bogu niech będą dzięki za Parafialne Rekolekcje Wielkopostne.
  Poprowadził je ks. dr Andrzej Ziombra – świadek Cudu Eucharystycznego w Legnicy – proboszcz z Sanktuarium św. Jacka.
  Rekolekcje poprzez jeszcze głębsze poznanie wydarzeń i Relikwii Cudu, pogłębiły w nas prawdę o rzeczywistej obecności w Eucharystii  Jezusa Chrystusa  – Baranka Bożego – Ofiary Nowego i Wiecznego Przymierza, także za nasze grzechy.
  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu wielu klękających przy Komunii św. ustawiliśmy 2 klęczniki byśmy mogli dogodniej czynić to wszyscy, podchodząc do Komunii św. procesjonalnie w dwóch rzędach. Starajmy się odchodzić od Komunii zewnętrzną stroną ławek. W ten sposób jeszcze dostojniej oddamy cześć Jezusowi.
 1. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy Dorosłych, Młodzież i Dzieci, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania, oraz ministrantów do uczestnictwa w tych Nabożeństwach. Droga Krzyżowa w piątek; dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych o 17.30, wcześniej o 17.00  – Msza święta.
 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
 1. Wczoraj Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; Dzień Świętości Życia.
  Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje Duchowej adopcji możemy pobrać ze stolików przy wyjściu z kościoła.
 1. W okresie Wielkiego Postu możemy zyskać odpust zupełny, za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 1. Trwa już okres obowiązkowej spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej; pamiętajmy, że zaniedbania są grzechami ciężkimi.
 1. Spotkanie dotychczasowej Rady Parafialnej w środę po Mszy św.
 1. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania starszej grupy bezpośrednio przygotowującej się do Bierzmowania w sobotę o 11.00 w Domu Parafialnym.
 1. Msze św. w naszej Parafii; w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę jeszcze  o 17.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o godz. 17.00.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 1. W tym tygodniu I sobota miesiąca; nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej od 16.00.
  Rano odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią św. Prosimy o zgłaszanie chorych na odwiedziny przedświąteczne.
 1. Za tydzień w Niedzielę Palmową 18. rocznica odejścia do Pana św. Jana Pawła II.
  Będziemy modlić się dziękując Bogu za największego z Rodu Polaków na wszystkich Mszach św. Centralna miejska uroczystość rozpocznie się o 19.00 i wyruszy od kościoła św. Jadwigi – konkatedra do pomnika św. Jana Pawła II przy kościele Ducha Świętego – zachęcamy do udziału.
 1. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do zakupienia tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, oraz „Małego Gościa Niedzielnego”.
 1. Parafia nasza organizuje 9-dniową pielgrzymkę autokarową do „Fundamentów Kościoła i cudownych miejsc we Włoszech”.
  W programie; Bolonia, Rzym, Monte Cassino, Bari – relikwie św. Mikołaja,  Monte Sant’Angelo – Grota Świętego Michała Archanioła, San Giovanni Rotondo – Św. Pio z Pietrelciny,  Lanciano – cud Eucharystyczny,  Manopello – chusta twarzowa Jezusa,  Loreto – Litania Loretańska,  Padwa – miasto Św. Antoniego.
  Termin wyjazdu: 26.06 – 04.07.2023. Wpisowe 1000 zł. Kolejność wpłat decyduje o kolejności wejścia do autokaru. Wpłaty najlepiej bezpośrednio na konta bankowe podane w programie pielgrzymki na stronie internetowej. Program w gablocie, na stronie internetowej Parafii, a wydrukowany z numerami kont można pobrać w zakrystii; jeszcze więcej informacji u ks. Proboszcza.
 1. Serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary, także te przekazane na konto bankowe Parafii na wsparcie Kościoła. Bóg zapłać.
 1. Można nabywać paschaliki wielkanocne Caritas; 20 zł, które wykorzystamy w liturgię Wielkiej Soboty i na świąteczny stół. Również w cenie 5 zł modlitewniki z o. Pio i bardzo ciekawy „Gość Extra” – znaki męki Boga; o Całunie Turyńskim, Chuście z Manopello i innych relikwiach Męki Pańskiej.
 1. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii