Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023 r.

 1. Z pomocą Łaski Bożej rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Andrzej Ziombra – świadek Cudu Eucharystycznego w Legnicy – proboszcz z Sanktuarium św. Jacka, którego serdecznie witamy pośród nas i otaczamy modlitwą.
  Rekolekcje potrwają do środy; Msze św. Rekolekcyjne od poniedziałku do środy o godz. 9.00, 17.00 i 18.30; byśmy mogli gremialnie w nich uczestniczyć i gorliwie wypełnić powinność sumienia.
  Spowiedź w środę rano od 8.30 i po południu od 16.30 do 19.00. Módlmy się o dobrą spowiedź dla nas wszystkich; zachęcamy by Rekolekcje zakończyć przyjęciem Komunii św. i zyskaniem odpustu zupełnego.
 1. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy Dorosłych, Młodzież i Dzieci, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania, oraz ministrantów do uczestnictwa w tych Nabożeństwach. Droga Krzyżowa w piątek; dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych o 17.30, wcześniej o 17.00  – Msza święta.
 1. Dzisiaj 19 marca, jednak liturgicznie uroczystość św. Józefa obchodzić będziemy jutro podczas Rekolekcji na Mszach św. o 9.00, 17.00 i 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za przyczyną św. Józefa.
 1. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Msze św. o 9.00 i 17.00.
  Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje Duchowej adopcji możemy pobrać ze stolików przy wyjściu z kościoła.
 1. W okresie Wielkiego Postu możemy zyskać odpust zupełny, za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, również za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
 1. Trwa już okres obowiązkowej spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Potraktujmy poważnie te wymagania prawa kościelnego; zaniedbania są grzechami ciężkimi.
 1. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania wszystkich grup z Rodzicami na Mszy św. o 10.00. Spotkanie z Rodzicami Dzieci I Komunijnych o 12.00 – poświęcenie świec.
 1. Przygotowania do Bierzmowania Dorosłych którzy ukończyli 21 rok życia rozpoczną się 20 marca w Parafii św. Franciszka; więcej szczegółów u ks. Proboszcza.
 1. Msze św. w naszej Parafii; w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 17.00.
  Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o godz. 17.00.
 1. Biuro parafialne czynne z racji Rekolekcji tylko w czwartek o godz. 19.00.
 1. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do zakupienia tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”A w prezencie dla każdej Rodziny skromna książka; „Wielki Post nie zmarnuj tej szansy” wyłożone przy wyjściu z kościoła.
 1. Parafia nasza organizuje 9-dniową pielgrzymkę autokarową do „Fundamentów Kościoła i cudownych miejsc we Włoszech”.
  W programie; Bolonia, Rzym, Monte Cassino, Bari – relikwie św. Mikołaja,  Monte Sant’Angelo – Grota Świętego Michała Archanioła, San Giovanni Rotondo – Św. Pio z Pietrelciny,  Lanciano – cud Eucharystyczny,  Manopello – chusta twarzowa Jezusa,  Loreto – Litania Loretańska,  Padwa – miasto Św. Antoniego.
  Termin wyjazdu: 26.06 – 04.07.2023. Wpisowe 1000 zł. Kolejność wpłat decyduje o kolejności wejścia do autokaru. Wpłaty najlepiej bezpośrednio na konta bankowe podane w programie pielgrzymki na stronie internetowej. Program w gablocie, na stronie internetowej Parafii, a wydrukowany z numerami kont można pobrać w zakrystii; jeszcze więcej informacji u ks. Proboszcza.
 1. Serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary, także te przekazane na konto bankowe Parafii na wsparcie Kościoła. Bóg zapłać.
 1. Można nabywać paschaliki wielkanocne Caritas które wykorzystamy w liturgię Wielkiej Soboty i na świąteczny stół. Również w cenie 5 zł modlitewniki z o. Pio.
 1. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii