Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2023 r.

 1. Trwa  Wielki Post; Drogi Krzyżowe w piątek; dla Dzieci, dla Młodzieży i Dorosłych o 17.30, wcześniej o 17.00 – Msza święta.
 1. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 17.00 w kościele parafialnym; taca zbierana w czasie nabożeństwa przeznaczona na dekorację Bożego Grobu.
  Serdecznie zapraszamy Dorosłych, Młodzież i Dzieci, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania oraz ministrantów do uczestnictwa w tych Nabożeństwach.
 1. W okresie Wielkiego Postu możemy zyskać odpust zupełny, za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, również za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
 1. Trwa już okres obowiązkowej spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Potraktujmy poważnie te wymagania prawa kościelnego; zaniedbania są grzechami ciężkimi.
 1. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej Parafii w IV Niedzielę Wielkiego Postu. Potrwają do środy; Msze św. Rekolekcyjne od poniedziałku do środy o godz. 9.00, 17.00 i 18.30; byśmy mogli gremialnie w nich uczestniczyć. Poprowadzi je ks. dr Andrzej Ziombra – świadek Cudu Eucharystycznego z Sanktuarium św. Jacka w Legnicy.
 1. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania wszystkich grup z Rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.00. Spotkanie z Rodzicami Dzieci I Komunijnych w przyszłą niedzielę o 12.00 – poświęcenie świec.
 1. Przygotowania do Bierzmowania Dorosłych którzy ukończyli 21 rok życia rozpoczną się 20 marca w Parafii św. Franciszka; więcej szczegółów u ks. Proboszcza.
 1. Msze św. w naszej Parafii; w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 17.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o godz. 17.00.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek o godz. 19.00.
 1. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do zakupienia tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.  A w prezencie dla każdej Rodziny chcę osobiście wręczyć skromną książkę; „Wielki Post nie zmarnuj tej szansy”.
 1. Parafia nasza organizuje 9-dniową pielgrzymkę autokarową do „Fundamentów Kościoła i cudownych miejsc we Włoszech”.
  W programie; Bolonia, Rzym, Monte Cassino, Bari – relikwie św. Mikołaja,  Monte Sant’Angelo – Grota Świętego Michała Archanioła, San Giovanni Rotondo – Św. Pio z Pietrelciny,  Lanciano – cud Eucharystyczny,  Manopello – chusta twarzowa Jezusa,  Loreto – Litania Loretańska,  Padwa – miasto Św. Antoniego.
  Termin wyjazdu: 26.06 – 04.07.2023. Wpisowe 1000 zł. Kolejność wpłat decyduje o kolejności wejścia do autokaru. Wpłaty najlepiej bezpośrednio na konta bankowe podane w programie pielgrzymki na stronie internetowej. Program w gablocie, na stronie internetowej Parafii, a wydrukowany z numerami kont można pobrać w zakrystii; jeszcze więcej informacji u ks. Proboszcza.
 1. Serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary, także te przekazane na konto bankowe Parafii na wsparcie Kościoła. Dzisiaj zapowiedziana zbiórka do puszek dla „Ad Gentes”. Bóg zapłać.
 1. Od dzisiaj można nabywać paschaliki wielkanocne Caritas które wykorzystamy w liturgię Wielkiej Soboty i na świąteczny stół. Również w cenie 5 zł modlitewniki z o. Pio.
 1. Jutro 10. rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie.
 1. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii