Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023 r.

 1. W środę, posypaniem głów popiołem rozpoczęliśmy Wielki Post; Drogi Krzyżowe w piątek; dla Dzieci, dla Młodzieży i Dorosłych o 17.30, wcześniej o 17.00 – Msza święta.
 1. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 17.00 w kościele parafialnym; taca zbierana w czasie nabożeństwa przeznaczona na dekorację Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy Dorosłych, Młodzież i Dzieci, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania oraz ministrantów do uczestnictwa w tych Nabożeństwach.
 1. W okresie Wielkiego Postu możemy zyskać odpust zupełny, za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, również za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
 1. Trwa już okres obowiązkowej spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Potraktujmy poważnie te wymagania prawa kościelnego; zaniedbania są grzechami ciężkimi.
 1. W Wielkim Poście warto podjąć jakieś wyrzeczenie, postanowienie; choćby udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Zdaniem wielu Ojców Kościoła jest to najlepsza droga dla pragnących przemiany w życiu.
 1. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej Parafii w IV Niedzielę Wielkiego Postu; poprowadzi je ks. dr Andrzej Ziombra – świadek Cudu Eucharystycznego z Sanktuarium św. Jacka w Legnicy.
 1. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca z nabożeństwami.
 1. W I sobotę od godz. 8.00 odwiedzę chorych, a wieczorem nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej od 16.00.
 1. Msze św. w naszej Parafii; w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 17.00. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o godz. 17.00.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek i w czwartek od godz. 19.00.
 1. Sakrament Bierzmowania dla Młodzieży z naszej Parafii, udzielony zostanie 23 czerwca o 18.00 w Parafii Ługi.
 1. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do zakupienia tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest w prezencie gazetka formacji duchowej naszej Parafii „Wypłyń na głębię”; poświęconą Tajemnicy Kościoła.
 1. Parafia nasza organizuje 9-dniową pielgrzymkę autokarową do „Fundamentów Kościoła i cudownych miejsc we Włoszech”.
  W programie; Bolonia, Rzym, Monte Cassino, Bari – relikwie św. Mikołaja,  Monte Sant’Angelo – Grota Świętego Michała Archanioła, San Giovanni Rotondo – Św. Pio z Pietrelciny,  Lanciano – cud Eucharystyczny,  Manopello – chusta twarzowa Jezusa,  Loreto – Litania Loretańska,  Padwa – miasto Św. Antoniego.
  Termin wyjazdu: 26.06 – 04.07.2023. Wpisowe 1000 zł. Kolejność wpłat decyduje o kolejności wejścia do autokaru. Wpłaty najlepiej bezpośrednio na konta bankowe podane w programie pielgrzymki na stronie internetowej. Program w gablocie, na stronie internetowej Parafii, a wydrukowany z numerami kont można pobrać w zakrystii.
 1. Serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary, także te przekazane na konto bankowe Parafii na wsparcie Kościoła; dla poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 1011 zł. Dzisiaj zbiórka do puszek dla poszkodowanych wojną na Ukrainie, a za tydzień zbiórka do puszek „Ad Gentes”.
 1. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia.

ks. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii