Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2023 r.

 1. Wizyta Duszpasterska-Kolęda w naszej Parafii w tradycyjnej formie. W trakcie poświęcamy mieszkania, błogosławimy domy, Mieszkańców i prowadzona jest krótka domowa katecheza kolędowa. Przyjmowanie kolędy jest także świadectwem wiary i znakiem łączności z Parafią. Rozpoczęcie kolędy w tygodniu od 16.00, w Soboty od 10.00, w Niedziele i Święta od 15.00.

  Program na ten tydzień:
  • 22.01.Niedziela – Leszczynowa, Międzylesie
  • 24.01.Wtorek – Jabłonowa, Śliwowa
  • 25.01.Środa – Kamieniecka, 11 Listopada, Wołyńska
  • 26.01.Czwartek – Wiejska, Profesorska, Studencka, Leśna
  • 27.01.Piątek – Myśliwska, Dzierżkowej, Polna
  • 28.01.Sobota – Szparagowa, Groszkowa, Głogowska 1-15 i 20-30
  • 29.01.Niedziela – Korczaka
 1. W związku z kolędą Msze św. w tygodniu od wtorku do piątku o godz. 15.00. W soboty Msza św. niedzielna o 17.00.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 15.00 – zapraszam.
 1. Kancelaria parafialna w czasie kolędowym w soboty po Mszy św. o 17.00 lub po umówieniu telefonicznym.
 1. Katecheza przedmałżeńska, tzw. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się dzisiaj w Parafii Podwyższenia Krzyża Mszą św. o 18.00. Zachęcamy narzeczonych i starszą młodzież.
 1. Od 8 grudnia działają podgrzewane siedzenia w ławkach naszego kościoła. Nadal możemy to dzieło na miarę swoich możliwości wesprzeć ofiarami złożonymi na moje ręce, czy na konto bankowe Parafii. Na ten cel przeznaczę także część ofiar z kolędy.
  Serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary, także te przekazane na konto bankowe Parafii na wsparcie Kościoła.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć książki „Ostatnie rozmowy” z papieżem Benedyktem XVI, „Duch Liturgii”, ciekawy film o Fatimie w kontekście najnowszej historii świata i jak zawsze Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
 1. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii