Ogłoszenia duszpasterskie

NA BOŻE NARODZENIE – 25.12.2022 r.

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Bożego Narodzenia. Myślą idziemy do Betlejemskiej Groty, gdzie Słowo Ciałem się stało, aby oddać pokłon naszemu Zbawicielowi.
  Pasterki w naszym małym kościele trzy; o 20.00; dla Rodzin z Dziećmi; oraz o 21.30 i 23.00 – dla wszystkich pozostałych. Taca z pasterek na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki.
  Msze święte: o 8.00, 10.00, 12:00. Taca z Bożego Narodzenia przeznaczona na ubezpieczenie naszych kościołów.
 1. Chociaż ten, kto bierze udział w pasterce, czyni zadość obowiązkowi uczestniczenia we Mszy Świętej w uroczystość Narodzenia Pańskiego, to jednak zapraszamy Was wszystkich na Msze Świętą w ciągu dnia po to, by okazać miłość Panu Bogu i wynagrodzić Mu za Msze Święte opuszczone w ciągu roku z różnych powodów.
  Przypominamy, że wierni, którzy przyjęli Komunię św. podczas pasterki, mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego i ofiarować zwłaszcza za Zmarłych.
 1. Planując, jak spędzimy świąteczne dni, pomyślmy także o chwili adoracji Bożego żłóbka. Niech głębiej przemówi do nas prawda Bożego Narodzenia. Oktawa Bożego Narodzenia do 1 stycznia, jest wielkim świętem Bożego Narodzenia.
 1. Jutro poniedziałek II dzień Świąt Bożego Narodzenia; świętego Szczepana I Męczennika Kościoła. Taca przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i FT w Zielonej Górze.
 1. Uroczystość Świętej Rodziny w tym roku wyjątkowo w piątek. Zapraszamy wszystkich małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich na Mszy świętej o 17.00; bowiem dziś lekceważy się świętość sakramentalnej rodziny.
 1. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. na zakończenie Starego Roku o 17.00; przebłagalno-dziękczynna za łaski otrzymane w naszej wspólnocie parafialnej w 2022 roku, po Mszy św. Nabożeństwo na zakończenie Roku. Ks. Biskup Diecezjalny udzielił na piątek dyspensy od potraw mięsnych.
 1. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia 2023 r. uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok i Światowy dzień Modlitwy o Pokój. Msze święte według porządku niedzielnego o 8.00, 10.00, 12.00. Jest to święto nakazane, obowiązek uczestniczenia we Mszy św.; zaniedbanie jest grzechem śmiertelnym.
 1. Msze św. w tygodniu od środy do soboty o 17.00.
 1. Wizyta Duszpasterska-Kolęda w naszej Parafii w tradycyjnej formie rozpocznie się od 3 stycznia 2023 r. Program podam jutro.
 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym za udział w tegorocznych roratach.
 1. Serdecznie dziękuję za ofiary, także te przekazane na konto bankowe. Taca z Bożego Narodzenia przeznaczona na ubezpieczenie naszych kościołów.
  Dziękujemy za troskę o naszą świątynię, dziękujemy Wszystkim osobom za pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznej naszego kościoła, oraz spotkania ze św. Mikołajem. Bóg zapłać za ufundowanie kolejnych figur do szopki, ufundowanie świec przy obrazie Matki Bożej.
 1. Działają już podgrzewane siedzenia w naszych ławkach. Możemy to dzieło na miarę swoich możliwości wesprzeć ofiarami za opłatki, ofiarami złożonymi na moje ręce, czy na konto bankowe Parafii. Na ten cel przeznaczę także część ofiar z kolędy.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczne numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  Dziękujemy za świąteczne życzenia wszystkim Osobom Indywidualnym i Instytucjom. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę, aby Światło nocy betlejemskiej opromieniało Was i Wasze Rodziny, a miłość Boga i błogosławieństwo Bożej Dzieciny niech towarzyszy Wam i Waszym bliskim w święta przy rodzinnym stole, a w TAJEMNICY KOŚCIOŁA doświadczajmy Mocy Bożego Narodzenia i czujmy się posłani do świadectwa przez cały Nowy Rok.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii