Ogłoszenia duszpasterskie

NA III NIEDZIELĘ ADWENTU – 11.12.2022 r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości – Gaudete; dlatego różowy kolor szat.
 1. We wtorek przeżyliśmy odpust w naszej Parafii. Uroczystościom przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Fiołka. Serdeczne podziękowanie Osobom które pomogły w przeżyciu uroczystości, zwłaszcza naszym Szafarzom, Radzie Parafialnej i wielu z Was za obecność.
 1. Z okazji odpustu mamy nowy bogatszy wystrój ołtarza z Krzyżem w centrum, aby przypominał jeszcze bardziej, że Eucharystia jest Ofiarą Nowego i Wiecznego Przymierza; uobecnieniem Golgoty i centrum naszej duchowości. Jest to wzorowane na ołtarzu z Bazyliki św. Piotra. Dotychczasowe świece ołtarzowe już są przy figurze Serca Pana Jezusa, a także nowe świece przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ufundowany został także nowy ornat św. Jana Pawła II.
 1. Roraty w naszej Parafii w tym tygodniu rano we wtorek i czwartek o 7.00, oraz w środę i piątek o 18.00. W sobotę o 18.00 Msza św. niedzielna. Dzieci zapraszamy na roraty w środę i piątek. Zachęcam do przychodzenia z lampionami i przynoszenia serduszek z dobrymi uczynkami. Serduszka z dobrymi uczynkami będą włożone do żłóbka Pana Jezusa w szopce na Boże Narodzenie.
 1. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z grup starszych – VIII i I klasy w najbliższą sobotę o 11.00 w sali katechetycznej. Obecność obowiązkowa.
 1. Poświęcenie medalików i książeczek Dzieciom I-Komunijnym w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.00. Po Mszy św. spotkanie z Rodzicami.
 1. Świąteczne odwiedziny Chorych w najbliższą sobotę od godz. 8.00; proszę o zgłaszanie Chorych, którzy nie są odwiedzani comiesięcznie. Zadbajmy o naszych Chorych na Święta.
 1. Spowiedź adwentowa codziennie przed Mszami świętymi.
 1. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.00.
 1. W kruchcie głównej do nabycia nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”. Świece wigilijne przy wyjściu z kościoła; duża 20 zł, mała 10 zł i poświęcone sianko z figurką Jezusa, ofiary przeznaczone będą na nowy wystrój naszego kościoła.
 1. Od czwartku działają już podgrzewane siedzenia w naszych ławkach. Możemy to dzieło na miarę swoich możliwości wesprzeć ofiarami złożonymi na moje ręce, czy na konto bankowe Parafii. Na ten cel przeznaczę także część ofiar z kolędy. Dotychczasowe poduszki zamontowane zostały w innych miejscach.
 1. W najbliższym czasie planujemy zainstalowanie organów liturgicznych otrzymanych z kościoła w Niemczech, dzięki pomocy ks. Mirosława Donabidowicza, proboszcza Parafii św. Urbana w Zielonej Górze.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej Parafii, również na konto bankowe naszej Parafii na cele kultu religijnego. Dzisiaj dzień solidarności z Kapłanami Seniorami, taca na Dom Księży Emerytów i zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii