Ogłoszenia duszpasterskie

NA II NIEDZIELĘ ADWENTU – 04.12.2022 r.

 1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu – rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 1. Tydzień temu, poświęcone zostały opłatki wigilijne z życzeniami Ks. Biskupa. Możliwość nabycia przy wyjściu z kościoła; ofiary złożone z tej okazji przeznaczone będą na podgrzewane siedzenia w naszych ławkach. Planujemy to zrealizować w najbliższy czwartek.
 1. We wtorek 6 grudnia odpust w naszej Parafii.
  Od 17.00 Adoracja Pana Jezusa z możliwością spowiedzi odpustowej i adwentowej. Przed Mszą św. procesja wokół Kościoła i Msza św. Uroczystościom o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Fiołka. Serdeczne podziękowanie Osobom które pomogły uporządkować plac wokół kościoła; nie było ich dużo, ale za to bardzo pracowite.
 1. Roraty w naszej Parafii w tym tygodniu rano tylko w czwartek o 7.00 – w środę i piątek o 18.00.
  Dzieci zapraszamy na roraty w środę i piątek. Zachęcam do przychodzenia z lampionami i przynoszenia serduszek z dobrymi uczynkami. Serduszka z dobrymi uczynkami będą włożone do żłóbka Pana Jezusa w szopce na Boże Narodzenie.
 1. We wtorek odpust; uroczysta Msza św. o 18.00; Przybędzie św. Mikołaj – zapraszamy Dzieci z Rodzicami.
 1. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  Msze św. o 7.00 i 18.00; serdecznie zapraszam kochających Matkę Jezusa.
 1. W sobotę o 18.00 Msza św. niedzielna.
 1. Z inicjatywy Rady Parafialnej będziemy mogli w ramach „Parafianie Parafii” mieć udział w darze ołtarza na odpust którymi będą 6 kompletów świec liturgicznych z lichtarzami z krzyżem ołtarzowym; dzisiaj możemy złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
  Zachęcamy także indywidualnych fundatorów; wartość 1 kompletu świecy z lichtarzem to 300 zł. Obecne świece ołtarzowe staną przy figurze Serca Pana Jezusa.
 1. W najbliższym czasie planujemy zainstalowanie organów liturgicznych otrzymanych z kościoła w Niemczech, dzięki pomocy ks. Mirosława Donabidowicza, proboszcza Parafii św. Urbana w Zielonej Górze. Potrzebna nam pomoc dobrego elektryka do zrobienia gniazdek prądowych.
 1. Biuro Parafialne czynne tylko w czwartek od godz. 19.00; we wtorek nieczynne z racji odpustu.
 1. W kruchcie głównej do nabycia nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Świece wigilijne przy wyjściu z kościoła; duża 20 zł, mała 10 zł. A za tydzień poświęcimy siano na wigilijne stoły z figurką Dzieciątka Jezus; abyście mogli mieć na stoły świąteczną, religijną dekorację. To może być także fajny świąteczny prezent dla bliskich.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej Parafii, również na konto bankowe naszej Parafii na cele kultu religijnego.
  Za tydzień dzień solidarności z Kapłanami Seniorami, taca na Dom Księży Emerytów i zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii