Ogłoszenia duszpasterskie

NA I NIEDZIELĘ ADWENTU – 27.11.2022 r.

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
  Na Mszy św. o 8.00, poświęcone zostały opłatki wigilijne. Możliwość nabycia przy wyjściu z kościoła; ofiary złożone z tej okazji przeznaczone będą na podgrzewane siedzenia w naszych ławkach, podobnie jak w samochodach. Planujemy to zrealizować przed Świętami Bożego Narodzenia.
 1. Roraty w naszej Parafii we wtorek i czwartek o 7.00, oraz środę i piątek o 18.00. W sobotę o 18.00 Msza św. niedzielna. Dzieci zapraszamy na roraty w środę i piątek.
  Zachęcam do przychodzenia z lampionami i przynoszenia serduszek z dobrymi uczynkami. Serduszka z dobrymi uczynkami będą włożone do żłóbka Pana Jezusa w szopce na Boże Narodzenie.
 1. W środę święto św. Andrzeja Apostoła; o 18.00 – Msza św. za byłych proboszczów solenizantów: ks. Andrzeja Warchała i ks. Andrzeja Fiołkę.
 1. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca z nabożeństwami.
 1. W I sobotę od godz. 8.00 odwiedzę chorych, a wieczorem nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej od 17.00.
 1. W następny wtorek 6 grudnia odpust w naszej Parafii. Uroczystościom o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Andrzej Fiołka.
  Wypada uporządkować plac wokół kościoła dlatego na najbliższą sobotę na godz. 11.00 zapraszam wszystkich którzy chcą św. Mikołajowi ofiarować coś z siebie porządkując plac. Proszę o zabranie grabek, mioteł,… Zapraszam kandydatów do bierzmowania z grup starszych zwłaszcza z zaległościami w indeksach.
 1. Uczestnikom wcześniejszej Rady Parafialnej dziękuję za spotkanie; tematem głównym było przygotowanie uroczystości odpustowej św. Mikołaja. Z inicjatywy Rady w przyszłą niedzielę w ramach „Parafianie Parafii” będziemy mogli mieć udział w darze ołtarza na odpust; możemy złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
 1. Biuro Parafialne czynne tylko w czwartek od godz. 19.00.
 1. W kruchcie głównej do nabycia nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Świece wigilijne za tydzień.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej Parafii, również na konto bankowe naszej Parafii na cele kultu religijnego.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii