Ogłoszenia duszpasterskie

NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 13.11.2022 r.

  1. Zachęcam do duchowego przeżywania listopada do pamięci o Zmarłych w modlitwie nad grobami, ale także ofiarowania spowiedzi, Komunii św. czy zamawiania Mszy św. jako najcenniejszego daru dla Zmarłych.
  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; ostatnia niedziela roku liturgicznego. Święto patronalne naszego Seminarium Duchownego. Taca na Seminarium Duchowne.
  1. Spotkanie Młodzieży – Kandydatów do Bierzmowania wszystkich grup w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.00; po Mszy św. spotkanie nt „Życie po życiu”.
  1. Spotkanie Rodziców I-Komunijnych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.00; po Mszy św. spotkanie nt „Życie po życiu”.
  1. Od poniedziałku do piątku będę przeżywał rekolekcje kapłańskie; zastępstwo w ważnych sprawach ks. Rafał Szwaja z Parafii w Drzonkowie. Biuro Parafialne w tym tygodniu nieczynne.
  1. W środę wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Ostrobramskiej dzień odpustu w Parafii w Drzonkowie; odpustowa Msza św. o godz. 18.00. Jesteśmy zaproszeni.
  1. W kruchcie głównej do nabycia nowy numer „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.
  1. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej Parafii, również na konto bankowe naszej Parafii na cele kultu religijnego. Dzisiaj zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  1. Zapraszamy do udziału w nowej edycji cyklu „Teologia w mieście”, obejmującego 10 spotkań. Spotkania odbywać się będą w sobotnie przedpołudnia w Zielonej Górze, począwszy od 19 listopada. Szczegółowy program oraz internetowy formularz zapisów są już dostępne na stronie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein: ift.zgora.pl.
  1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii