Ogłoszenia duszpasterskie

NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 02.10.2022 r.

 1. Msze św. w naszej Parafii; w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 17.00.
 1. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o godz. 17.00.
  Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o godz. 16.30, a w niedzielę o 11.30. Zachęcam do odmawiania Różańca w kościele i domu.
 1. Poświęcenie Różańców Dzieci w tym roku przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. dzisiaj na Mszy św. o 12.00. Różaniec dla Dzieci i prowadzony przez Dzieci w piątki od 16.30.
 1. W środy w łączności z Różańcem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i następnie Msza św. – serdecznie zapraszamy.
 1. Biuro parafialne czynne we wtorek i w czwartek od godz. 19.00.
 1. W tym tygodniu przypada I-czwartek i I-piątek miesiąca.
  • I czwartek miesiąca – Różaniec w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • I piątek miesiąca – po Mszy św. modlitwy ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chorych w październiku odwiedzę w sobotę 8 października.
 1. W przyszłą niedzielę tj. 9 października zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 1. Spotkanie dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania – wszystkich; tych którzy już przygotowują się i rozpoczynających w czwartek na Mszy św. o 17.00. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
 1. Wielkim skarbem Kościoła i darem dla Żyjących i Zmarłych jest Ofiara Mszy św., które można zamawiać w zakrystii, bądź w kancelarii Parafialnej.
 1. W kruchcie głównej do nabycia nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Mały Gość Niedzielny”.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej Parafii, również na konto bankowe naszej Parafii na cele kultu religijnego.
 1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii.

Ogłoszenie środowiskowe
Jak co roku o tej porze zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Pola Nadziei” na rzecz zielonogórskiego hospicjum. Cebulki żonkili i różnobarwnych tulipanów w cenie 2 zł można zakupić dzisiaj po Mszach Świętych. Mamy nadzieję wspólnie nieść realną pomoc chorym.
„Narodowe czytanie”, „Ballad i romansów” – Adama Mickiewicza organizuje 6. października – o 16.00, w łączności z całą Polską, także nasza Świetlica przy ul. Głogowskiej 64. Jesteśmy zaproszeni.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii