Ogłoszenia duszpasterskie

NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 25.09.2022 r.

 1. Msze św. w naszej Parafii; w niedziele o 8.00, 10.00 i 12.00 i niedzielna w sobotę o 19.00.
 1. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty jeszcze o godz. 19.00.
  Zmiana godziny na 17.00 od następnego poniedziałku.
 1. W środy o 19.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i następnie Msza św. – serdecznie zapraszamy.
 1. W czwartek święto liturgiczne Świętych Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszam do wspólnej modlitwy z Aniołami.
 1. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Nabożeństwo od godz. 18.00 (w tym Różaniec). Okazja do spowiedzi podczas Nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi od 18.00.
  Chorych w październiku odwiedzę 8 października. W sobotę rozpoczęcie Nabożeństwa Różańcowego, a w niedzielę o 11.30. Zachęcam do odmawiania Różańca w kościele i domu.
 1. W przyszłą sobotę tj. 1 października Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka do Rokitna. Zachęcam do pielgrzymowania rodzinnego i w grupach modlących się.
 1. Poświęcenie Różańców Dzieci w tym roku przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.00.
 1. Biuro parafialne będzie czynne we wtorek i w czwartek od godz. 17.00 do godz. 18.00; w porze jesienno-zimowej od 19.00.
 1. Wielkim skarbem Kościoła i darem dla Żyjących i Zmarłych jest Ofiara Mszy św., które można zamawiać w zakrystii, bądź w kancelarii Parafialnej.
 1. W kruchcie głównej do nabycia nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Mały Gość Niedzielny”.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej Parafii, również na konto bankowe naszej Parafii na cele kultu religijnego.
 1. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, jak zawsze opieki św. Mikołaja – patrona naszej Parafii.

Ogłoszenie środowiskowe
Jak co roku o tej porze zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Pola Nadziei” na rzecz zielonogórskiego hospicjum. Cebulki żonkili i różnobarwnych tulipanów w cenie 2 zł będzie można zakupić po Mszach Świętych, w przyszłą niedzielę. Mamy nadzieję wspólnie nieść realną pomoc chorym. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału.

ks. kan. Zygmunt Mokrzycki
Proboszcz Parafii