Pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych Francji, Portugalii, Hiszpanii i Włoch

 

PIELGRZYMKA PARAFII ŚW. MIKOŁAJA Z ZIELONEJ GÓRY
DO SANKTUARIÓW MARYJNYCH FRANCJI, PORTUGALII, HISZPANII I WŁOCH

 • Dzień 1 – 22.06.2024
  5.00 – Msza św. na rozpoczęcie, i następnie wyjazd na nocleg w okolice Miluzy (dojazd ok. 24.00).

 • Dzień 2 – 23.06.2024
  Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Ars – rozsławione przez Kapłana, który od 1818 roku przez 41 lat był tam proboszczem. W 1925 Pius XI ogłosił tego kapłana – Św. Jana Vianneya patronem wszystkich proboszczów Kościoła rzymskiego.
  Po pobycie w Ars udamy się do La Salette –
  miejscowości leżącej w przepięknej dolinie alpejskiej. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej, związane jest z Jej objawieniem w 1846 roku. Z inicjatywy biskupa Philiberta de Bruillard ordynariusza z Grenoble 01.05.1852 roku został powołany zakon Saletynów, który opiekuje się powstałym Sanktuarium.
  Nocleg w La Salette.


 • Dzień 3 – 24.06.2024
  W tym dniu z La Salette udamy się do Avignonu. Na legendę tego miasta składa się sława średniowiecznej papieskiej stolicy i letniego święta teatru.
  Avignon został stolicą chrześcijańskiego świata w 1309 r. (przeniósł ją tu z Watykanu Klemens V, który uszedł z Rzymu przed skonfliktowanymi możnymi rodami) i pozostał nią do 1377 r.
  W tym okresie panowało w nim siedmiu wywodzących się z Francji papieży. Ostatni, Grzegorz XI, powrócił do Rzymu. Po jego śmierci w Kościele katolickim doszło do wielkiej schizmy i dwuwładzy – papieży w Rzymie i antypapieży w Awinionie. Jedność przywrócił Sobór w Konstancji w 1417 r. i Avignon znów znalazł się pod kontrolą Watykanu.
  W czasie naszego pobytu wejdziemy na Mury, zobaczymy Katedrę i Zamek Papieski (zewnątrz).
  Na nocleg udamy się do Lourdes. Z uwagi na późny przyjazd do Lourdes tego dnia planowany jest obiad w godzinach popołudniowych w Avignonie.


 • Dzień 4 – 25.06.2024
  Dzień przeznaczony na pobyt w Lourdes – największym Sanktuarium Maryjnym we Francji, mającym duży wpływ na każdego kto nawiedza to cudowne miejsce.
  W dniu tym przewidziana jest Msza Św. na terenie Sanktuarium, Procesja Eucharystyczna oraz Procesja Maryjna.
  Powrót do hotelu, nocleg.


 • Dzień 5 – 26.06.2024
  Po porannej Mszy Św. wyjazd do Fatimy. Dzień ten w całości przeznaczymy na przejazd.

 • Dzień 6 – 27.06.2024
  Pobyt w Fatimie. Podobnie jak w Lourdes dzień przeznaczony na pobyt i modlitwę w Sanktuarium, tym razem Matki Bożej Fatimskiej (Msza Św., Droga Krzyżowa, czas na własną modlitwę). Wieczorem udział w Różańcu i Procesji Maryjnej z lampionami.
  Nocleg w Fatimie.


 • Dzień 7 – 28.06.2024
  Wyjazd do Lizbony, stolicy Portugalii. Lizbona – piękne miasto o specyficznej atmosferze.
  W programie: Katedra, nieodległe od Katedry miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego; Plac Dos Rsetauradoras oraz pomnik w Belem wzniesiony w 1966 dla upamiętnienia zasług Henryka Żeglarza.
  Powrót na nocleg do Fatimy.


 • Dzień 8 – 29.06.2024
  Przejazd do Madrytu. Po przyjeździe do Madrytu spacer po Starym Mieście (Puerta del Sol, Plaza Mayor, Katedra, Pałac Królewski, Plac Hiszpański).
  Nocleg planowany jest w okolicach Madrytu.


 • Dzień 9 – 30.06.2024
  Po śniadaniu wyjazd z Madrytu w okolice Barcelony.
  W czasie tego dnia przejedziemy około 600 km. W czasie tego przejazdu planowana jest przerwa (około dwóch godzin) w Saragossie.
  Saragossa to miasto, w którym znajduje się ponoć najstarsze Sanktuarium Maryjne na świecie. W Sanktuarium
  tym będziemy się modlić do „Matki Bożej na Kolumnie”.
  W godzinach popołudniowych wyjazd na Montserrat. – duchowej stolicy Katalonii, gdzie największą czcią otaczana jest figura Czarnej Madonny.
  Po pobycie na Montserrat nocleg na Costa Brava-Maresme.


 • Dzień 10 – 01.07.2024
  Następnego dnia rano po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Katalonii – Barcelony.
  W czasie
  naszego krótkiego pobytu w tym mieście odwiedzimy Katedrę Św. Eulali oraz otaczającą ją najstarszą dzielnicę Barcelony, przejdziemy słynnymi Bulwarami Ramblas oraz odwiedzimy tereny Wystawy Światowej z 1929 roku i Olimpiady z 1992 roku.
  Powrót na nocleg z dnia poprzedniego.


 • Dzień 11 – 02.07.2024
  6.00 wyjazd z Costa Brava i przejazd do Księstwa Monaco, które znane jest głównie z hazardu i udzielania gościny śmietance towarzyskiej.
  W czasie naszego spaceru po Księstwie Monaco, oprócz kasyna w Monte Carlo zobaczymy także Pałac Książęcy oraz Stare Miasto.
  Po realizacji programu przejazd na nocleg w okolice Magenta (obiadokolacja tego dnia około godziny 21.00).


 • Dzień 12 – 03.07.2024
  Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Magenta, miasta związanego ze Św. Gianną Berettą Molla. Święta Gianna Beretta Molla, żona, matka, lekarka, urodziła się w Magenta, we Włoszech w 1922 r. Wykształcona, niezależna i głęboko wierząca kobieta, pełna oddania w służbie społeczeństwu. Kochana jako lekarka i jako działacz społeczny, wyszła za mąż w wieku 32 lat, miała czworo dzieci. Podczas kolejnych ciąż wykryty u niej guz rósł coraz bardziej. Gianna nie wyrażała zgody na operację w trosce o bezpieczeństwo nienarodzonego dziecka. Gianna zmarła w tydzień po urodzeniu zdrowej córeczki. Gianna Beretta Mola została beatyfikowana przez Jana Pawła II 24 kwietnia 1994 roku podczas Międzynarodowego Roku Rodziny. Podczas tych uroczystości jej mąż mówił o niej: „była wspaniałą kobietą, która bardzo kochała życie; była zwykłą kobietą, ale jednocześnie kobietą wielkiej wiary, radosną, pogodną osobowością z niezwykle silną osobowością, i z pragnieniem życia Ewangelią aż do końca”. Kanonizowana przez Papieża Jana Pawła II 16 maja 2004 roku. Właśnie w Magenta się urodziła, otrzymała chrzest oraz zawarła związek małżeński. Odwiedzimy także grób tej Świętej, który mieści się w Mesero – miejscowości odległej od Magenta około 7 km.
  Z Magenta udamy się do stolicy północnych Włoch – Mediolanu. Miasto to nie jest podobne do żadnego innego miasta we Włoszech. Zamglone i mokre w zimie, gorące i parne w lecie, podobne jest do większości dużych miast europejskich. Nie jest miastem niszczejących pałaców, brukowanych placów i „la dolce vita”.
  W Mediolanie, centrum mody , biznesu i skandali zobaczymy: Castello Sforzesco, cudowną gotycką Katedrę ze 136 sterczynami, Pasaż Viktora Emanuela II i słynną na cały świat La Scalę.
  Nocleg w okolicy Mediolanu.

 • Dzień 13 – 04.07.2024
  Dzień w całości poświęcony na powrót.
  Przyjazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego planowany jest na godziny późnowieczorne.
  Zakończenie pielgrzymki.Przewodnikiem duchowym i organizatorem grupy jest ks. proboszcz Zygmunt Mokrzycki – numer tel.: 68 303 04 76; e-mail: zygamo34@gmail.com, a przewodnikiem po miejscach i organizatorem technicznym p. Radosław Bajon – właściciel Biura Anda.

Termin wyjazdu: 22.06 – 04.07.2024

Cena:  2180 PLN + 690 Euro
Wpisowe 1000 zł; reszta PLN – w dogodnych ratach, Euro do 1 czerwca 2024 r.

UWAGA – Kolejność wpłat to kolejność wejścia do autokaru i zajmowania miejsca.


KONTO PLN:    11 1020 5402 0000 0402 0103 9700
EUROKONTO:   60 1020 5402 0000 0402 0402 0210


ŚWIADCZENIA:

 • autokar z klimatyzacją, barkiem, video oraz toaletą;
 • dwóch kierowców, którzy również będą na całej trasie obsługiwać barek z napojami (napoje sprzedawane za zł.);
 • pilot ze znajomością trasy i obiektów zwiedzanych;
 • noclegi w hotelach **/*** klasy turystycznej – pokoje 2, 3-osobowe;
 • ubezpieczenie NW (nieszczęśliwe wypadki) i KL (koszty leczenia);
 • wyżywienie: śniadanie od 2 do 13 dnia, obiadokolacja od 2 do 12 dnia.

Uczestnicy zabierają ze sobą:

 • ważny paszport;
 • ubezpieczenie rzeczy wartościowych (np. kamera video);
 • kieszonkowe na własne wydatki i opłatę wstępów wymienionych w programie – oczywiście jeżeli zamierzają z nich skorzystać.

Uczestnik zobowiązany jest do zapoznania się z przepisami celnymi krajów tranzytowych i docelowego, gdyż przed służbami celnymi tych państw odpowiada za swój bagaż.

Uczestnik może skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w pielgrzymce. W takim przypadku należy to pisemnie zgłosić przedstawicielowi Biura. Koszt takiego ubezpieczenia to około 4% ceny wyjazdu.