Projekt „Pod biało-czerwoną”

Biskup Tadeusz Lityński zaprasza diecezjan do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”.

Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy masztu z flagą narodową w każdej gminie, której mieszkańcy dołączą się do projektu.

Celem jest zjednoczenie Polaków pod naszą flagą państwową i uczczenie pamięci Bohaterów Walk o Ojczyznę, a szczególnie Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 r.

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów online.
Zachęcamy do poparcia naszej gminy. Głosy można oddawać pod adresem www.gov.pl/bialoczerwona do 11 listopada br.

Komunikat dotyczący Powszechnego Spisu Rolnego

W związku z prośbą Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze informujemy, że z dniem 1. września rozpocznie się w Polsce Powszechny Spis Rolny, który służy m.in. do opracowywania programów rozwojowych polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających gospodarstwa rolne w województwie lubuskim o wypełnienie obowiązku spisowego w jednej z trzech metod:

  1. samospisu przez internet,
  2. spisu przez telefon, 
  3. w trybie bezpośrednich wizyt rachmistrza spisowego.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: spisrolny.gov.pl